Zamknij

Brutalna prawda o słowach trenera Rosji. "Daj marzenia tym dzieciom"

01.03.2022 10:20

Krzysztof Stanowski w mocnych i prawdziwych słowach skomentował wypowiedź trenera piłkarskiej reprezentacji Rosji, Walerija Karpina, który po wykluczeniu Sbornej z walki o awans na mistrzostwa świata mówił o "zabraniu marzeń jego drużynie".

Walerij Karpin
fot. AP/Associated Press/East News/Twitter

- Ty, Karpin, daj tym dzieciom marzenia, zamiast swoim piłkarzom. Bo twoi piłkarze śpią w willach za miliony euro, a te dzieci chowają się w piwnicy przed bombami - napisał znany dziennikarz, dołączając do tego poruszające i bardzo wymowne zdjęcie.

Przypomnijmy, że w poniedziałek FIFA zawiesiła rosyjską federację piłkarską i tym samym wykluczyła reprezentację Rosji z walki o awans do mistrzostw świata 2022 w Katarze.

Walerij Karpin o wykluczeniu Rosji z MŚ 2022

- Trudno opisać słowami, jak bardzo jesteśmy rozczarowani. Liczyliśmy na to, że zwycięzca baraży zostanie wyłoniony na boisku. Przykro mi z powodu moich zawodników, którzy marzyli o grze na mistrzostwach świata. Teraz ich marzenia przepadły - skomentował decyzję trener reprezentacji Rosji, Walerij Karpin.

loader

Jego słowa spotkały się z wieloma głosami krytyki. Kibice popierają za to działania FIFA, która wreszcie podjęła decyzję adekwatną do tego, co dzieje się na wojnie w Ukrainie.

RadioZET.pl