Zamknij

Poważna kontuzja reprezentanta Polski. Czeka go kilka tygodni przerwy

25.03.2022 10:33

Kontuzja Bartosza Salamona wykluczy go z gry na kilka tygodni. Polski obrońca doznał urazu mięśnia przywodziciela, przez który nie mógł dokończyć meczu ze Szkocją.

Bartosz Salamon będzie pauzował przez kilka tygodni. Poważny uraz kadrowicza
fot. Focus Images/Sipa USA/East News

Bartosz Salamon musiał zejść z boiska tuż przed przerwą, w 44. minucie. Uraz obrońcy Lecha wyglądał poważnie: kadrowicz bowiem miał problemy z chodzeniem i trzymał się za prawą nogę. Po meczu o sytuacji swojego zawodnika powiedział trener Czesław Michniewicz. - Nie planowaliśmy wymiany środkowych obrońców, musiała nastąpić korekta po urazie Bartka Salamona, który ma najprawdopodobniej naderwany mięsień przywodziciel – stwierdził selekcjoner.

W piątek potwierdził to team manager kadry Jakub Kwiatkowski. - Przerwa Bartosza Salamona potrwa kilka tygodni. Nie wiadomo, czy mięsień przywodziciela jest urwany, czy naderwany. Przejdzie badania i będzie można wystawić diagnozę. – powiedział w rozmowie z portalem Meczyki.pl.

Polska - Szwecja. Występ kilku kadrowiczów pod znakiem zapytania 

Z drobnym urazem zmagał się też Arkadiusz Milik, który w 27. minucie został zastąpiony przez Krzysztofa Piątka. Napastnik OM ma dalej szansę na grę ze Szwecją, a w przypadku Piątka spadły one do zera. Zawodnik Fiorentiny ma problemy z mięśniem Achillesa. 

Mecz Polski ze Szwecją odbędzie się 29 marca o godz. 20:45. 

loader

RadioZET.pl/PAB