Zamknij

Arkadiusz Reca kontuzjowany. Piłkarz nie zjawi się na zgrupowaniu kadry

27.09.2021 12:49

Arkadiusz Reca nie przyjedzie na październikowe zgrupowanie reprezentacji Polski w ramach el. MŚ 2022. Piłkarz Spezia Calcio doznał kontuzji, która okazała się na tyle poważna, że 26-latka zabraknie w najbliższych meczach biało-czerwonych.

Arkadiusz Reca kontuzjowany
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Arkadiusz Reca doznał poważnej kontuzji, która pozbawia go szans na grę w październikowych meczach reprezentacji Polski. Jak dowiedział się onet.pl pomocnik zerwał mięsień czworogłowy, co miał potwierdzić zespół Spezii w raporcie medycznym wysłanym do PZPN.

Uraz zawodnika oznacza dla niego cztery lub nawet pięć tygodni przerwy. Reca może mówić o sporym pechu, ponieważ po raz ostatni z orzełkiem na piersi wystąpił w marcu w starciu z Anglią. Później doznał kontuzji łąkotki i w wyniku operacji opuścił Euro 2020.

Arkadiusz Reca kontuzjowany. Piłkarz opuści zgrupowanie reprezentacji Polski

Reprezentacja Polski w październiku rozegra dwa mecze w ramach el. MŚ 2022. 9 października kadra Paulo Sousy podejmie San Marino, a trzy dni później zmierzy się z Albanią.

Wcześniej z listy powołanych zawodników wypadł Kamil Piątkowski, który także zmaga się z problemami zdrowotnymi. O ile Paulo Sousa ma nie rezygnować z 29-osobowej kadry, na decyzję w kwestii zastępców, trzeba będzie poczekać przynajmniej kilka dni.

RadioZET.pl