Zamknij

Grzegorz Krychowiak dołączył do drużyny. Będzie mógł zagrać z Anglią

31.03.2021 10:12

Grzegorz Krychowiak prywatnym samolotem poleciał do Londynu i dołączył do drużyny przygotowującej się do środowego spotkania Anglia - Polska na Wembley w el. MŚ 2022 - poinformował Polski Związek Piłki Nożnej. Pomocnik Lokomotiwu Moskwa znalazł się składzie na to spotkanie.

Grzegorz Krychowiak
fot. PAP/EPA
  • Grzegorz Krychowiak został włączony do kadry na mecz Anglia - Polska
  • We wtorek piłkarz uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa i jego występ stał pod znakiem zapytania
  • Ponowne badanie dało rezultat negatywny, dzięki czemu UEFA wydała zgodę na dołączenie zawodnika do drużyny w Londynie
  • PZPN w komunikacie wyjaśnił całe zamieszanie związane z Krychowiakiem

Grzegorz Krychowiak na przełomie listopada i grudnia 2020 roku przeszedł zakażenie koronawirusem i nie wystąpił w kilku meczach swojej klubowej drużyny Lokomotiwu Moskwa, w tym w Lidze Mistrzów z Salzburgiem. Mimo to pięć miesięcy później, pomiędzy meczami eliminacji MŚ 2022 z Andorą a Anglią, pomocnik biało-czerwonych ponownie uzyskał pozytywny wynik testów. Jego udział w dalszej części zgrupowania stanął pod dużym znakiem zapytania.

- Pandemia nie omija świata sportu, jest wszędzie i wszyscy musimy uważać. Pomimo tego, że jest specjalny protokół, piłkarze są odseparowani, a jednak zdarzają się wyniki pozytywne. Budzi to trochę wątpliwości, przede wszystkim w przypadku Grzegorza Krychowiaka. Wiemy, że on COVID-19 przechodził, ma bardzo wysokie przeciwciała, więc ciężko tutaj wskazywać na infekcję - mówił sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki.

PZPN tłumaczy zamieszanie z testem Krychowiaka

Badanie powtórzono. Wynik? Negatywny. W związku z tym piłkarska centrala w Polsce natychmiast przesłała dokumenty do UEFA, a ta wydała zgodę na występ 31-latka w starciu z Anglią na Wembley. W środowym porannym komunikacie PZPN przekazał, że "Krycha" dotarł już na miejsce i został włączony do kadry na to spotkanie. Przy okazji jeszcze raz dokładnie opisano całe zamieszanie.

"Krychowiak był jednym z dwóch piłkarzy, którzy podczas testu przeprowadzonego w poniedziałek, uzyskał wynik pozytywny. Sztab reprezentacji wiedząc, że Krychowiak przeszedł Covid-19 w grudniu ubiegłego roku, a przeprowadzone podczas tego zgrupowania testy na obecność przeciwciał wykazały ich wysoki poziom, zwrócił się do UEFA z wnioskiem o przeanalizowanie przypadku pomocnika reprezentacji Polski. Jednocześnie zawodnik we wtorek rano został poddany kolejnemu testowi PCR, którego wynik był negatywny.

Po analizie przesłanej do UEFA dokumentacji medycznej zawodnika, europejska federacja uznała wniosek polskiej strony za zasadny i zezwoliła Krychowiakowi na udział w meczu eliminacyjnym z Anglią na Wembley" - napisano.

Anglia - Polska bez Lewandowskiego i Klicha

Krychowiak miał szczęście, którego zabrakło trzem innym piłkarzom reprezentacji Polski. Z COVID-19 walczą Mateusz Klich, Łukasz Skorupski i Kamil Piątkowski, którzy zostali odesłani do domów. Z kolei z powodu kontuzji kolana na Wembley nie wystąpi Robert Lewandowski.

Mecz Anglia - Polska na żywo na sport.radiozet.pl w środę 31 marca od godz. 20:45.

loader

RadiozET.pl/laczynaspilka.pl/TVN24