Zamknij

Anglia - Polska: PZPN walczy o Krychowiaka. Jeszcze nie wszystko stracone

30.03.2021 11:55

Grzegorz Krychowiak po raz drugi w ciągu ostatnich pięciu miesięcy uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa, przez co nie poleciał z drużyną do Londynu na mecz Anglia - Polska w el. MŚ 2022. Pomocnik biało-czerwonych jest ozdrowieńcem, dlatego też PZPN podjął rozmowy z UEFA w celu warunkowego dopuszczenia gracza Lokomotiwu do tego spotkania.

Grzegorz Krychowiak
fot. PAP/EPA
  • Grzegorz Krychowiak jest zakażony koronawirusem, choć na przełomie listopada i grudnia 2020 roku przechodził już COVID-19
  • W związku z infekcją pomocnik nie poleciał z drużyną do Londynu na mecz el. MŚ 2022 Anglia - Polska
  • PZPN walczy jeszcze z UEFA o przywrócenie Polaka do składu na spotkanie na Wembley

Anglia - Polska bez Krychowiaka? Grzegorz Krychowiak przeszedł już COVID-19. Pod koniec listopada ubiegłego roku klub Polaka Lokomotiw Moskwa poinformował o zakażeniu wirusem SARS-CoV-2, przez co piłkarz nie mógł zagrać w meczu Ligi Mistrzów z Salzburgiem. We wtorek rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej Jakub Kwiatkowski przekazał, że "Krycha" ponownie uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa i nie udał się w podróż do Londynu na mecz Anglia - Polska.

To jednak nie kończy sprawy, bo centrala piłkarska w Polsce skontaktowała się z UEFA i podjęła z nią rozmowy w celu przywrócenia Krychowiaka do składu na spotkanie na Wembley. W przesłanych dokumentach wskazano, że pomocnik biało-czerwonych jest ozdrowieńcem.

Anglia - Polska: Krychowiak zagra czy nie zagra?

"Pandemia nie omija świata sportu, jest wszędzie i wszyscy musimy uważać. Pomimo tego, że jest specjalny protokół, piłkarze są odseparowani, a jednak zdarzają się wyniki pozytywne. Budzi to trochę wątpliwości, przede wszystkim w przypadku Grzegorza Krychowiaka. Wiemy, że on COVID-19 przechodził, ma bardzo wysokie przeciwciała, więc ciężko tutaj wskazywać na infekcję. Wyjaśniamy tę sprawę i walczymy, by Grzesiek do nas przyleciał" - powiedział przed kamerami TVN24 sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki.

Ponadto jeszcze dziś (30.03.2021) "Krycha" przejdzie ponowne badania i jeśli ich wynik będzie negatywny, poleci do Anglii. O takiej możliwości poinformował dziennikarza Tomasz Włodarczyk.

"Grzegorz Krychowiak nie leci z drużyną do Londynu. Będzie miał powtarzane testy. Jeśli wyjdą negatywne, doleci prywatnym samolotem. PZPN poinformował o sprawie UEFA, dołączył dokumenty, że piłkarz jest ozdrowieńcem" - napisał na Twitterze.

Ewentualna absencja Krychowiaka będzie kolejny ciosem dla selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski Paulo Sousy. W niedzielę w spotkaniu z Andora kontuzji kolana nabawił się Robert Lewandowski, a zakażeni koronawirusem są ponadto Kamil Piątkowski, Mateusz Klich i Łukasz Skorupski.

Mecz Anglia - Polska na żywo na sport.radiozet.pl w środę 31 marca od godz. 20:45.

loader

RadioZET.pl/TVN24