Zamknij

Adwokat Michniewicza bronił "Fryzjera". "Nie widzę powodów do drwin"

27.06.2022 12:53

- Artykuły Szymona Jadczaka zniesławiają Michniewicza. Ostatni tekst przelał czarę goryczy, ale chodzi też o poprzednie publikacje – powiedział w rozmowie z Radiem ZET adwokat selekcjonera naszej kadry, Piotr Kruszyński.

Adwokat Michniewicza: znam dobrze sprawę "Fryzjera". Nie widzę powodów do drwin
fot. LUCYNA NENOW / POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Reprezentujący Czesława Michniewicza adwokat wysłał do sądu prywatny akt oskarżenia, który jest odpowiedzią na artykuły Szymona Jadczaka. Dziennikarz WP w ostatnim tygodniu szczegółowo opisał to, jak selekcjoner kontaktował się z Ryszardem Forbrichem ps. "Fryzjer", główną postacią afery korupcyjnej w polskiej piłce. Według przedstawiciela Michniewicza, zarówno ta publikacja, jak i wcześniejsze teksty Jadczaka, zniesławiają trenera.

- Mogą pozbawić trenera zaufania publicznego potrzebnego do sprawowania tej funkcji. To jest klasyczny przykład, który wypełnia znamiona przestępstwa z art. 212 kk - mówi adwokat Piotr Kruszyński w rozmowie z dziennikarzem Radia ZET Rafałem Miżejewskim.

Kruszyński dodał, że nie chodzi tylko o ostatni tekst Jadczaka, ale także to, co dziennikarz WP wcześniej pisał o selekcjonerze. - Też jestem przeciwnikiem art. 212 kk (zniesławienie – przyp. red.), ale póki ten przepis obowiązuje, to mogę się na nim oprzeć. Ostatni artykuł przelał czarę goryczy, ale chodzi też o poprzednie publikacje - mówi adwokat Michniewicza prof. Piotr Kruszyński.

Od razu po tym, jak w mediach pojawiła się informacja o zamiarach Michniewicza, adwokatowi selekcjonera przypomniano, że przed laty był obrońcą sądowym Ryszarda Forbricha. Mowa o czasie gdy „Fryzjer” odpowiadał za korupcję.

- Nie widzę powodów do drwin. Broniłem Forbricha, ale to powinien być argument za, bo dobrze znam temat. Nikt trenerowi Michniewiczowi nie postawił zarzutów. Forbrich go nie pomawiał, więc nie widzę tu sprzeczności - mówi adwokat Michniewicza prof. Piotr Kruszyński.

loader

RadioZET.pl/Rafał Miżejewski