Zamknij

Podstawowy piłkarz kadry kontuzjowany. Spore osłabienie przed zgrupowaniem

02.11.2021 19:55

Adam Buksa złamał kość śródstopia i nie zagra w meczach z Andorą i Węgrami – poinformował na Twitterze Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy PZPN-u i team manager kadry. Paulo Sousa nie planuje powoływać dodatkowego zawodnika na miejsce kontuzjowanego napastnika New England Revolutions.

Adam Buksa kontuzjowany złamał kość śródstopia
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Adam Buksa z powodu złamania III kości śródstopia nie weźmie udziału w listopadowym zgrupowaniu reprezentacji. Zawodnika czeka kilkutygodniowa przerwa w treningach. Na ten moment sztab kadry nie przewiduje dodatkowych powołań w miejsce kontuzjowanego Buksy – tak brzmi cały wpis Jakuba Kwiatkowskiego.

Buksa był jednym z 27 zawodników powołanych przez Paulo Sousę na listopadowe zgrupowanie reprezentacji Polski. Oprócz napastnika New England Revolutions nasz szkoleniowiec wybrał jeszcze m.in. Krzysztofa Piątka, Karola Świderskiego, Arkadiusza Milika i oczywiście Roberta Lewandowskiego.

Matty Cash powołany na mecze el. MŚ. Paulo Sousa ogłosił kadrę

Adam Buksa kontuzjowany. Przed kadrą kluczowe mecze eliminacji

W kadrze znalazł się też Matty Cash, który właśnie otrzymał polski paszport i będzie mógł zadebiutować w reprezentacji. Po raz pierwszy w "dorosłej" reprezentacji zobaczymy też Kamila Grabarę. Do tego do kadry wraca Arkadiusz Milik, który ostatni mecz dla biało-czerwonych rozegrał 8 miesięcy temu - z Anglią na Wembley w marcu 2021. 

Reprezentacja Polski 12 listopada zagra z Andorą, a 15.11 w Warszawie z Węgrami. Będą to ostatnie mecze kadry w eliminacjach do MŚ w 2022 roku. 

Na mundial w Katarze awansują liderzy grup. Drużyny, które zajmą drugie miejsca dostaną się do dwuetapowych baraży. W "polskiej" grupie liderem jest Anglia (20 punktów), drugie miejsce zajmuje Polska (17), trzecie Albania - 15, czwarte są Węgry (11), piąta Andora (6), a ostatnie San Marino (0). 

RadioZET.pl/PAB