,

A po treningu poszli oglądać Bonda. Tak kadrowicze spędzają czas na zgrupowaniu

07.10.2021 15:12

Przygotowująca się w Warszawie do meczów eliminacji mistrzostw świata z San Marino i Albanią reprezentacja Polski trenowała w czwartek już z udziałem Łukasza Fabiańskiego. Damian Szymański ćwiczył tylko indywidualnie. Po obiedzie kadra obejrzy najnowszy film o przygodach Jamesa Bonda.

Reprezentacja Polski
fot. PAP
  1. Łukasz Fabiański dołączył do kadry, Damian Szymański wciąż trenuje indywidualnie
  2. Po treningu kadra jedzie na "prywatny" seans najnowszego Bonda
  3. Piłkarze reprezentacji Polski trenują na PGE Narodowym
  4. Polska - San Marino na żywo: Kiedy, gdzie i o której godzinie mecz? Relacja live i wyniki online el. MŚ 2022

Przygotowujący się w Warszawie do meczów eliminacji mistrzostw świata z San Marino i Albanią polscy piłkarze trenowali w czwartek już z udziałem Łukasza Fabiańskiego. Damian Szymański ćwiczył tylko indywidualnie. Po obiedzie kadra obejrzy najnowszy film o przygodach Jamesa Bonda.

Czwartkowe zajęcia, ponownie w większości zamknięte dla mediów, trwały około półtorej godziny. Po raz pierwszy na tym zgrupowaniu z kadrowiczami trenował Fabiański, który dzień wcześniej dotarł na zgrupowanie.

Łukasz Fabiański dołączył do kadry, Damian Szymański wciąż trenuje indywidualnie

36-letni bramkarz West Ham United już wcześniej zdecydował o zakończeniu kariery w reprezentacji, a oficjalnie pożegna się w meczu z San Marino.

Na bocznym boisku Legii stawili się w czwartek wszyscy piłkarze, ale nieobecny w poprzednich dniach na treningach Damian Szymański ćwiczył tylko indywidualnie, co stawia pod dużym znakiem zapytania jego udział w najbliższych spotkaniach.

Pomocnik AEK Ateny był we wrześniu bohaterem reprezentacji, strzelił gola w doliczonym czasie gry z Anglią w Warszawie (1:1), lecz od dwóch tygodni boryka się z kontuzją.

Po treningu kadra jedzie na "prywatny" seans najnowszego Bonda

Lepiej wygląda sytuacja z Kamilem Glikiem. Narzekający od poprzedniego zgrupowania na uraz kolana doświadczony obrońca (ostatnio część ćwiczeń wykonywał indywidualnie) trenował już z całą drużyną.

Po obiedzie przygotowano dla piłkarzy drużyny narodowej niespodziankę.

Jak powiedział PAP team menedżer reprezentacji i rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski, kadrowicze obejrzą w kinie najnowszą część z serii filmów o agencie Jamesie Bondzie - "Nie czas umierać" ("No Time do Die"). To będzie "prywatny" seans, tylko dla reprezentacji.

Piłkarze reprezentacji Polski trenują na PGE Narodowym

Na piątek na godz. 10.30 zaplanowano ostatni trening przed meczem z San Marino, a następnie tradycyjną konferencję prasową, prawdopodobnie m.in. z udziałem Fabiańskiego.

- Tym razem, w przeciwieństwie do wrześniowych spotkań, będziemy trenować na PGE Narodowym - dodał Kwiatkowski.

We wrześniu kadrowicze nie ćwiczyli przed meczami na narodowym obiekcie, ponieważ oszczędzano wówczas nową murawę.

Polska - San Marino na żywo: Kiedy, gdzie i o której godzinie mecz? Relacja live i wyniki online el. MŚ 2022

Polacy po sześciu kolejkach eliminacji mistrzostw świata w grupie I zajmują trzecie miejsce z 11 punktami. Prowadzi Anglia - 16, a druga jest Albania - 12. Biało-czerwoni jako jedyni grali dotychczas dwukrotnie z Anglikami (1:2 na wyjeździe i 1:1 u siebie).

Mecz z ostatnim w światowym rankingu San Marino odbędzie się w sobotę, o godzinie 20:45, w Warszawie, natomiast z Albanią biało-czerwoni zmierzą się trzy dni później w Tiranie.

loader

RadioZET.pl/PAP

Logo radiozet Dzieje się