,

Mocne słowa Michała Probierza. "Z nas się robi debili"

11.01.2023 12:20

Michał Probierz nie przebierał w słowach na temat szkolenia - Z nas robi się debili - przyznał. Kandydat na trenera pierwszej reprezentacji Polski nie chciał jednak komentować plotek dotyczących swojej przyszłości.

Michał Probierz
fot. Damian Klamka/East News

O Michale Probierzu w ostatnim czasie bardzo dużo mówi się w kontekście pracy z reprezentacją Polski. Sam prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Cezary Kulesza, nie wykluczył, że to właśnie on będzie następcą Czesława Michniewicza. - Cenię go, w mojej głowie na pewno pojawiła się taka myśl, że może być kandydatem - powiedział. Rozmowę z obecnym trenerem reprezentacji U-21 przeprowadził portal goal.pl. Trener nie chciał rozmawiać jednak o możliwym objęciu pierwszej kadry. Poruszył za to inny temat.

Zobacz również: Zbigniew Boniek rozpętał burzę. Wystarczyły dwie litery

Michał Probierz może być trenerem reprezentacji Polski

 - Dziwię się, że Polska jest tak krytykowana, jeśli chodzi o myśl szkoleniową. Z nas robi się debili, to tak powiem brzydko. To przykre, bo nikt nie chodzi na treningi, ich nie ogląda - powiedział.

Probierz pełni rolę trenera reprezentacji do lat 21 od lipca 2022 roku. Wcześniej pracował m.in. w Cracovii, Jagiellonii Białystok, Lechii Gdańsk czy Wiśle Kraków. W swoim dorobku ma dwa Puchary Polski i dwa Superpuchary. Ponadto w sezonie 2016/17 wywalczył wicemistrzostwo Polski.

Probierz jest obok Jana Urbana głównym polskim kandydatem do przejęcia kadry. W walce o posadę jest jednak też dużo zagranicznych nazwisk. Polski Związek Piłki Nożnej rozpoczął negocjacje między innymi ze Stevenem Gerrardem. Poza tym dużo mówi się też o takich trenerach jak Nenad Bjelica, Paulo Bento czy Vladimir Petković. Z wyścigu odpadł natomiast Roberto Martinez. Były selekcjoner reprezentacji Belgii przejął Portugalię.

loader

RadioZET.pl/Goal.pl

Logo radiozet Dzieje się