,

Michniewicz wskazał nowego selekcjonera. "Były i przyszły"

03.01.2023 16:12

Czesław Michniewicz za pośrednictwem mediów społecznościowych zasugerował, kto może zostać nowym trenerem reprezentacji Polski. "Były i przyszły" - napisał pod zdjęciem z Michałem Probierzem.

Czesław Michniewicz
fot. PABLO PORCIUNCULA/AFP/East News

Michniewicz prowadził reprezentację Polski na mistrzostwach świata w Katarze. Biało-czerwoni pod jego wodzą wywalczyli awans z grupy. W 1/8 finału przegrali jednak z Francją, późniejszym finalistą. Mimo niezłego wyniku sportowego selekcjoner nie utrzymał się na stanowisku. Prezes Cezary Kulesza nie przedłużył jego umowy i szuka teraz nowego selekcjonera. Wiele źródeł potwierdza, że wolałby znów postawić na Polaka.

Probierz nowym trenerem reprezentacji Polski?

Jak zasugerował na swoim profilu na Instagramie Michniewicz, nowym trenerem reprezentacji Polski może być Probierz. Nie da się ukryć, że to jeden z najbardziej doświadczonych trenerów w naszym kraju. Pracował między innymi w Wiśle Kraków, Lechii Gdańsk, Jagiellonii Białystok czy Cracovii. Od 2022 roku pełni funkcję trenera reprezentacji Polski do lat 21. Oprócz niego w kontekście przejęcia kadry wymienia się tez takie nazwiska jak Marek Papszun czy Jan Urban.

Michniewicz poszuka pracy w lidze zagranicznej

Jeśli zaś chodzi o samego Michniewicza, to według informacji Piotra Koźmińskiego z Wirtualnej Polski Sportowe Fakty, ma on teraz rozważać prace w lidze zagranicznej. Najbardziej interesują go takie kierunki jak Grecja czy kraje arabskie.

loader

Reprezentacja Polski kolejny mecz rozegra 24 marca. Wtedy w ramach 1. kolejki eliminacji do mistrzostw Europy 2024 zagra z Czechami. Trzy dni później jej rywalem będzie Albania. W walce o awans na Euro zagra jeszcze z Mołdawią i Wyspami Owczymi

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się