Michniewicz może poprowadzić znany klub. Trener wyjedzie za granicę?

31.01.2023 21:05

Czesław Michniewicz jest jednym z kandydatów na trenera szkockiego Aberdeen - informuje EveningExpress Sport. Byłaby to pierwsza zagraniczna posada byłego selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski.

Czesław Michniewicz
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Czesław Michniewicz pozostaje bez pracy od 1 stycznia 2023 roku. Kontrakt selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski nie został przedłużony, a jego miejsce zajął Fernando Santos. 52-latek nie znalazł uznania w oczach prezesa PZPN Cezarego Kuleszy mimo zrealizowania celu, jakim było wyjście z grupy mistrzostw świata w Katarze.

Media spekulują, że były szkoleniowiec Zagłębia Lubin czy Legii Warszawa będzie chciał spróbować swoich sił w zachodniej lidze. I niewykluczone, że wkrótce będzie miał taką okazję, bo - jak informuje EveningExpress Sport - Michniewicz jest w kręgu zainteresowań Aberdeen. Te plotki skomentował już jego asystent Kamil Potrykus.

Michniewicz trenerem Aberdeen?

- Jeśli Aberdeen jest zainteresowane, polecielibyśmy samolotem na spotkanie. Z przyjemnością przyjdziemy porozmawiać. Jeśli mamy szansę, myślę, że byłoby to coś dobrego. Aberdeen to dobry klub z fantastyczną historią i wspaniałymi trenerami w przeszłości, takimi jak Sir Alex Ferguson. To ogromna inspiracja, więc zawsze jest miejsce na rozmowę, jeśli klub jest zainteresowany - powiedział. Dodał, że żadnego kontaktu ze strony Szkotów jeszcze nie było.

Aberdeen jeszcze 17 grudnia znajdowało się na podium ligi szkockiej, ale seria słabszych wyników zepchnęła tę drużynę na 7. miejsce. Gwoździem do trumny dla byłego już szkoleniowca Jima Goodwina były dwie upokarzające porażki z rzędu - z Heart of Midlothian 0:5 i z Hibernian 0:6.

Klub z północno-wschodniej Szkocji powołał tymczasowy sztab szkoleniowy, na którego czele stanął Barry Robson.

loader

RadioZET.pl/goal.com