Obserwuj w Google News

Media: Sebastian Szymański wróci do Rosji? Wyjaśniła się przyszłość piłkarza

1 min. czytania
07.06.2023 14:04
Zareaguj Reakcja

Wkrótce oficjalnie mamy poznać, jaki los czeka Sebastiana Szymańskiego. Jak poinformował serwis 1908.nl, władze Feyenoordu Rotterdam doszły do porozumienia z Dynamem Moskwa. Tym samym reprezentant Polski pozostanie w holenderskim klubie.

Sebastian Szymański
fot. "Feyenoord Rotterdam v N.E.C Nijmegen"/Voetbal International/East News

Sebastian Szymański po wybuchu wojny w Ukrainie skorzystał na regulacji UEFA i zmienił klubowe barwy, przechodząc z Dynama Moskwa do Feyenoordu Rotterdam na zasadzie wypożyczenia. Po wywalczeniu mistrzostwa Holandii zaczęły pojawiać się pytania na temat przyszłości pomocnika, którego umowa obowiązuje do końca czerwca tego roku.

Kiedy władze europejskiej federacji przedłużyły obowiązujące przepisy na temat zawodników z kraju agresora, którzy mogli opuścić rosyjskie drużyny na zasadzie wypożyczenia nie było do końca jasne, czy kluby dojdą do porozumienia. Jednak ostatnie informacje napawają optymizmem. Jak dowiedział się serwis 1908.nl, szefowie obu zespołów osiągnęli konsensus i Polak pozostanie w Holandii. Dzięki temu 24-latek będzie mógł wystąpić w przyszłej edycji Ligi Mistrzów oraz przystąpi do walki o tytuł mistrza kraju.

- Trudno powiedzieć co z moją przyszłością. Mój status jest skomplikowany. Miałem świetny sezon w Feyenoordzie, ale nie wszystko jest w moich rękach. Wizja gry w Lidze Mistrzów na pewno jest kusząca, może znów wejdzie opcja wypożyczenia - mówił w rozmowie z dziennikarzami sam zianteresowany.

Redakcja poleca

Szymański zagrał w łącznie 40 meczach w barwach Feyenoordu, strzelając dziesięć goli i notując siedem asyst. Poza triumfem w Eredivisie razem z zespołem dotarł do ćwierćfinału Ligi Europy.

RadioZET.pl