Media: Tu Polacy zagrają w el. Euro 2024. Stadion zastąpi PGE Narodowy

09.02.2023 12:58

Gdzie zagra reprezentacja Polski na własnym terenie w eliminacjach Euro 2024 z Albanią? Jak dowiedział się serwis Interia, PZPN ma przygotowane dwa zastępstwa za PGE Narodowy, który dalej boryka się z usterką dachu. Mimo dwóch lokalizacji pierwszy mecz przed własną publicznością biało-czerwoni mają rozegrać na stadionie w Gdańsku.

Linetty, Żurkowski i Lewandowski
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

W drugiej połowie marca reprezentacja Polski rozpocznie zmagania w eliminacjach Euro 2024. Pierwsze spotkanie, które będzie jednocześnie debiutem Fernando Santosa w roli selekcjonera biało-czerwoni zagrają w Pradze z Czechami. Trzy dni później Robert Lewandowski i spółka zaprezentują się przed własną publicznością w spotkaniu z Albanią.

Polska - Albania: Gdzie odbędzie się mecz el. Euro?

Początkową areną zmagań miał być PGE Narodowy, ale na obiekcie wykryto usterkę dachu. Problemy pojawiły się już w listopadzie zeszłego roku, kiedy przeniesiono towarzyski pojedynek z Chile. Chociaż PZPN nie podjął jeszcze oficjalnej decyzji na temat zmiany lokalizacji meczu, za kulisami trwają przygotowania dwóch alternatyw.

loader

Jak pisał sport.pl polska federacja rozważa rozegranie meczu we Wrocławiu lub w Gdańsku. Z kolei według informacji portalu Interia spotkanie Polska - Albania w el. Euro 2024 odbędzie się na Pomorzu.

"Według ustaleń Interii, jeśli kadra nie zagra w Warszawie, to spotkanie najpewniej zostanie zorganizowane w Gdańsku. Doszło już nawet do wstępnego porozumienia pomiędzy PZPN, a Polsat Plus Areną. Obiekt zarezerwował odpowiednie terminy - 26 i 27 marca. Sprawdzone zostały także dostępności hoteli w Gdańsku, gdzie kadra miałaby zorganizować zgrupowanie" czytamy w artykule.

PGE Narodowy wyłączony z użytkowania. Operator wydał kolejne oświadczenie

Trwa walka z czasem, ponieważ PZPN ma czas do poniedziałku 13 lutego, aby dostarczyć UEFA miejsce do rozegrania spotkania. Czas działa też na niekorzyść Albańczyków, którzy chcieliby jak najszybciej otrzymać informację o lokalizacji, aby zaplanować szczegóły wyjazdu.

Poza Czechami i Albanią biało-czerwoni zmierzą się jeszcze z Mołdawią i Wyspami Owczymi.

RadioZET.pl