,

Media: Przegraliśmy z nimi na MŚ. Rywale myślą o meczu z biało-czerwonymi

30.03.2023 17:55

W połowie 2023 roku reprezentacja Polski może rozegrać mecz towarzyski. Jak dowiedział się magazyn "El Tiempo", chęć na spotkanie wyraziła Kolumbia. Jednak jest jeden warunek.

Barrios i Lewandowski
fot. AP/EAST NEWS

W czerwcu reprezentacja Polski ma rozegrać towarzyski mecz z niemiecką kadrą. Jak dowiedziało się "El Tiempo", gdyby jednak spotkanie nie doszło do skutku chęć na sparing wyrazili Kolumbijczycy. Zespół z Ameryki Południowej rozgląda się za europejskim rywalem. Poza polską kadrą potencjalnym przeciwnikiem jest jeszcze Serbia. Przypomnijmy, że w czerwcu biało-czerwonych czeka tylko jeden pojedynek w ramach el. Euro 2024 z Mołdawią, który zaplanowano 20 czerwca. W związku z tym sparingowe starcie ma odbyć się cztery dni wcześniej, czyli 16 czerwca.

loader

Wcześniej Kamil Bortniczuk w wywiadzie dla "Interii" podkreślił, że rywal dla podopiecznych Fernando Santosa jest praktycznie przesądzony. "Ten mecz czerwcowy, najpewniej z Niemcami, może mieć dodatkowy wymiar, bo może to być pożegnanie Jakuba Błaszczykowskiego, czyli naszej legendy. I też dobrze byłoby, aby odbyło się to na tym pięknym, wypełnionym po brzegi stadionie" - mówił minister sportu.

Media: Kolumbia kandydatem do towarzyskiego meczu z Polską

W czasie marcowej przerwy reprezentacyjnej Kolumbijczycy zremisowali z Koreą Południową 2:2, a następnie pokonali Japonię 2:1. Po raz ostatni Polacy mierzyli się z ekipą z Ameryki Południowej podczas mundialu w Rosji przed niespełna pięcioma laty. Wówczas piłkarze Adama Nawałki przegrali 0:3, tracąc szanse na awans do fazy pucharowej.

RadioZET.pl