Obserwuj w Google News

Media: Finał europejskiego pucharu w Polsce. Wielkie święto na PGE Narodowym

1 min. czytania
14.09.2023 09:50
Zareaguj Reakcja

Finał Superpucharu Europy w 2024 roku ma odbyć się w Polsce na PGE Narodowym - informuje serwis meczyki.pl. Według informacji portalu decyzja jest niemal przesądzona i wkrótce zostanie zatwierdzona na Komitecie Wykonawczym UEFA.

PGE Narodowy
fot. Wojtek Laski/East News

W przyszłym roku kibice będą świadkami prestiżowego meczu pomiędzy zwycięzcą najbliższej edycji Ligi Mistrzów i triumfatorem Ligi Europy. Jak dowiedział się portal meczyki.pl, następne spotkanie Superpucharu Europy ma zostać zorganizowane na PGE Narodowym w Warszawie.

"Decyzja została już w zasadzie podjęta. Oficjalnie zostanie zatwierdzona podczas najbliższego posiedzenia Komitetu Wykonawczego UEFA" - czytamy.

Ostatni mecz Superpucharu Europy miał miejsce w Grecji w Pireusie. Wówczas zwycięstwo przypadło Manchesterowi City, który dopiero po rzutach karnych pokonał Sevillę 5:4. Wcześniej spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Media: Superpuchar Europy na PGE Narodowym

To już drugi raz, kiedy na PGE Narodowym rozegra się walka o europejskie trofeum. W 2015 roku na obiekcie odbył się finał Ligi Europy Sevilli z Dnipro Dniepropietrowsk. Oprócz tego przed dwoma laty w Gdańsku fani oglądali finał Ligi Europy Villarrealu z Manchesterem United.

W przyszłym tygodniu wystartują europejskie zmagania klubowe. Przypomnijmy, że finał Ligi Mistrzów zaplanowano w Londynie, finał Ligi Europy w Dublinie, a finał Ligi Konferencji w Atenach.

Nie przegap