Obserwuj w Google News

Media: Boniek z propozycją nowego stanowiska. Oferta od włoskiego giganta

1 min. czytania
19.06.2023 12:10
Zareaguj Reakcja

Zbigniew Boniek może wrócić do Romy. Jak dowiedzieli się dziennikarze "Corriere dello Sport", włoski klub zastanawia się nad zaoferowaniem byłemu prezesowi PZPN stanowiska zewnętrznego konsultanta. W zespole rzymian 67-latek miałby współpracować razem z dyrektorem generalnym Tiago Pinto.

Zbigniew Boniek
fot. Bartek Syta/Polska Press/East News

Zbigniew Boniek po zakończeniu drugiej kadencji jako prezes PZPN pełni jedynie rolę wiceprezydenta UEFA. Według najnowszych wieści legendarny gracz reprezentacji Polski ma otrzymać nową funkcję w jednym ze swoich byłych klubów. "Corriere dello Spot" poinformował, że zatrudnieniem 67-latka zainteresowana jest Roma. Zdaniem gazety honorowy prezes polskiej federacji miał kilkukrotnie spotkać się z właścicielami drużyny ze Stadio Olimpico - Danem i Ryanem Friedkin.

"Boniek był kilkukrotnie widziany w towarzystwie właścicieli. Zdarzało się to na stadionie, podczas nieformalnych rozmów"- napisano.

Media: Zbigniew Boniek może wrócić do Romy

Włoskie media uważają, że wkrótce Roma ma zaproponować Polakowi rolę zewnętrznego konsultanta. Być może taki ruch byłby spełnieniem prośby od Jose Mourinho, który chciał, aby klub zatrudnił osobę, której zadaniem będzie poprawa wizerunku Giallorossich, jednocześnie odciążając szkoleniowca od funkcji kontaktów z mediami.

Redakcja poleca

Przypomnijmy, że Zbigniew Boniek występował w Romie na koniec swojej kariery w latach 1985-1988. W ciągu trzech sezonów wywalczył z rzymianami Puchar Włoch i wicemistrzostwo kraju (1986).

RadioZET.pl