Obserwuj w Google News

To już przesądzone? Reprezentant Polski na wylocie z wicemistrza kraju

2 min. czytania
30.05.2023 14:51
Zareaguj Reakcja

Adam Buksa z powodu kontuzji stracił niemal cały sezon i, jak donosi "L'Equipe", wkrótce opuści świeżo upieczonego wicemistrza Francji RC Lens. W grę wchodzą zarówno wypożyczenie, jak i transfer definitywny.

Adam Buksa
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Adam Buksa trafił do RC Lens latem zeszłego roku. Polak przeniósł się do Francji z amerykańskiego New England Revolution i, niestety dla niego, niemal od razu doznał poważnej kontuzji, przez którą stracił niemal cały sezon. Ostatecznie do zdrowia wrócił dopiero w kwietniu, co pozwoliło mu na rozegranie w nowej drużynie zaledwie siedmiu meczów, a łącznie 83 minut. Nie strzelił w nich ani jednego gola i nie zaliczył ani jednej asysty.

Według najnowszych informacji "L'Equipe" polski napastnik najprawdopodobniej opuści Lens już tego lata. Zdaniem dziennika klub najchętniej wypożyczyłby piłkarza, jednak, w przypadku pojawienia się odpowiedniej oferty, rozważy również opcję jego sprzedaży.

Redakcja poleca

Adam Buksa na wylocie z RC Lens

Gdzie mógłby trafić Buksa? Jak donosi amerykański dziennikarz Taylor Twellman, 26-latek ma rozważać powrót do MLS.

"Prawie wrócił w poprzednim oknie transferowym i cały czas bada opcje gry w MLS" - napisał żurnalista na Twitterze. Przypomnijmy, że Polak radził sobie w New England Revolution fenomenalnie. W 73 meczach w barwach tej ekipy zdobył 35 goli i zaliczył siedem asyst.

Warto jednak dodać, że RC Lens ma za sobą znakomity sezon. Drużyna, której niezwykle ważnym ogniwem był Przemysław Frankowski, a występuje w niej również Łukasz Poręba, została wicemistrzem Francji i wróciła do Ligi Mistrzów po 24 latach. W sumie zagra w tych rozgrywkach po raz trzeci w historii.

RadioZET.pl/L'Equipe