Obserwuj w Google News

Kylian Mbappe wyjaśnił swoją przyszłość. Spekulacje szybko jednak wrócą

1 min. czytania
29.05.2023 11:31
Zareaguj Reakcja

Kylian Mbappe tymczasowo uciął spekulacje na temat swojej przyszłości. Napastnik Paris Saint-Germain potwierdził, że zostaje w klubie na kolejny sezon.

Kylian Mbappe
fot. IMAGO/JB Autissier/Imago Sport and News/East News

Mbappe w niedzielę odebrał nagrodę dla najlepszego piłkarza sezonu we Francji. Przy okazji zabrał głos na temat swojej przyszłości. - Jestem zadowolony z decyzji, jaką podjąłem rok temu. Teraz zostaje mi jeszcze rok kontraktu z PSG i będę tutaj w następnym sezonie - powiedział.

Kylian Mbappe zostaje w Paris Saint-Germain do 2024 roku

Francuski napastnik cały czas łączony jest z przenosinami do Realu Madryt, choć latem 2022 roku odrzucił ofertę Los Blancos i zdecydował się na pozostanie w Paryżu. Mimo że Mbappe potwierdził, iż będzie grać dla PSG także w przyszłym sezonie, spekulacje na temat jego przyszłości nie ucichną. Temat wróci bardzo szybko, gdyż jego umowa wygasa już za rok. Latem 2024 będzie mógł zmienić klub na zasadzie wolnego transferu.

Zobacz koniecznie: Benzema może odejść z Realu Madryt! Dostał ofertę wartą 200 milionów

Mbappe w swoim dorobku ma aż sześć tytułów mistrza Francji. Do tego dołożył trzy Puchary Francji, dwa Puchary Ligi Francuskiej i trzy Superpuchary. Świetnie wiedzie mu się też w narodowych barwach. W 2018 roku został mistrzem, a w 2022 wicemistrzem świata.

W kolekcji wciąż brakuje mu jednak najważniejszej nagrody indywidualnej - Złotej Piłki, a także triumfu w Lidze Mistrzów.

RadioZET.pl