Kibic zagroził głodówką. Doszło do konfrontacji z piłkarzem

16.03.2023 09:31

Jeden z kibiców Olympique Marsylia zagroził głodówką, jeśli w klubie pozostanie Leonardo Balerdi. Powodem tak ostrego protestu jest czerwona kartka, jaką piłkarz obejrzał w ostatnim spotkaniu ligowym. W obronie kolegi stanął Matteo Guendouzi.

Kibic OM i Matteo Guendouzi
fot. Twitter/screen

Olympique Marsylia obok RC Lens i AS Monaco jest względnie blisko Paris Saint-Germain w ligowej tabeli. Cała trójka realnie walczy jednak o udział w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów. Obecnie OM traci 10 punktów do stołecznej ekipy i ma dwa "oczka" więcej od drużyny Przemysława Frankowskiego.

Straty byłyby mniejsze, gdyby w weekend zespół z południa Francji pokonał Strasbourg. Było blisko, ale w końcówce marsylczycy dali sobie wbić dwa gole i ostatecznie podzielili się punktami z gośćmi (2:2).

Protest kibica Marsylii - wideo

Gospodarze przez ponad godzinę musieli radzić sobie w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Leonardo Balerdiego. Co ciekawe już w osłabieniu podopieczni Igora Tudora strzelili oba gole. Prowadzenia nie utrzymali, a gniew kibiców skupił się na tym, który wyleciał z boiska.

Do nietypowej sytuacji doszło w ośrodku treningowym Olympique'u. Jeden z fanów pojawił się przed bramą z kartonem z napisem "dehors", co oznacza "wypad" i zagroził rozpoczęciem głodówki. Jedynym jego postulatem jest... opuszczenie klubu przez Balerdiego. Wtórowali mu inni.

W obronie kolegi stanął Matteo Guendouzi. Na nagraniu, które pojawiło się w sieci, słychać, jak pomocnik tłumaczy rozgniewanym kibicom, że "każdy popełnia błędy". Między piłkarzem a sympatykami OM doszło do krótkiej utarczki słownej.

W najbliższej kolejce Marsylia zmierzy się z Reims, które zajmuje 8. miejsce i notuje serię trzech zwycięstw z rzędu.

loader

RadioZET.pl