Gwiazdor oskarżony o gwałt dostał powołanie do kadry. "Wszyscy go wspieramy"

13.03.2023 18:14

Achraf Hakimi, obrońca PSG, który został oskarżony o gwałt, znalazł się na liście powołanych do kadry Maroka. Półfinalista mundialu w trakcie przerwy reprezentacyjnej zagra dwa mecze towarzyskie.

Gwiazdor oskarżony o gwałt dostał powołanie do kadry. "Wszyscy go wspieramy"
fot. IMAGO/JB Autissier/Imago Sport and News/East News

Hakimi na początku marca został przesłuchany w sądzie, a potem oskarżony o gwałt na 24-letniej kobiecie. Piłkarz PSG miał zapłacić jej za przylot do domu, który znajduje się pod Paryżem. Żony i dzieci piłkarza nie było wówczas na miejscu. Marokańczyk zaprzeczył tym oskarżeniom.

- W tej sprawie stoimy za nim i to jest najważniejsze. Istnieje domniemanie niewinności, zanim wina zostanie udowodniona. My i wszyscy Marokańczycy wspieramy Achrafa. Dobrze zrobi mu gra w kadrze i zobaczenie, że wszyscy są za nim – powiedział trener reprezentacji Maroka Walid Regragui.

Hakimi i jego drużyna zmierzą się z Brazylią (25 marca) i Peru (28 marca). Będą to spotkania towarzyskie.

Zobacz także

Trener Walid Regragui zdradził, że po tym, jak piłkarz został oskarżony przez prokuraturę, odbyli rozmowę nt. kadry. - On jest mocny na boisku i poza nim – stwierdził lakonicznie trener Maroka.

Drużyna Hakimiego została pierwszą afrykańską drużyną w historii, która awansowała do półfinału mistrzostw świata. Obrońca PSG zagrał we wszystkich 7 spotkaniach. 

RadioZET.pl/PAB