Obserwuj w Google News

Ten transfer przeszedłby do historii futbolu. Chodzi o Lionela Messiego

2 min. czytania
18.05.2022 08:01
Zareaguj Reakcja

Szokujące wieści przekazał we wtorek wieczorem dziennikarz Alex Candal z DIRECTV Sports. Zdaniem wenezuelskiego komentatora Lionel Messi ma po zakończeniu umowy z PSG, czyli w czerwcu 2023 roku, przenieść się do Interu Miami, którego zostanie następnie również 35-procentowym udziałowcem.

Lionel Messi
fot. Gao Jingtonglian/Xinhua News/East News

Argentyński piłkarz klubu Paris Saint-Germain  Lionel Messi, który jest najlepiej zarabiającym sportowcem na świecie w ostatnim roku, ma po zakończeniu przygody w Paryżu, czyli w czerwcu 2023 roku, przenieść się za ocean - do Interu Miami CF. Jednocześnie miałby również kupić 35 procent akcji tego klubu. 

Takie informacje przekazał w mediach społecznościowych Alex Candal z DIRECTV Sports, dodając, że umowa ma zostać podpisana w sierpniu, a koszt zakupu akcji ma wynieść 225 mln dolarów. Co ciekawe, obóz Messiego szybko odniósł się do tych rewelacji i stwierdził, że "nie jest to prawda, ponieważ Leo nie podjął jeszcze decyzji" - napisał "Le Parisien", powołując się na słowa sztabu piłkarza.

Redakcja poleca

Messi dołączy do Beckhama w Inter Miami?

Przypomnijmy, że współwłaścicielem Interu Miami jest słynny były piłkarz David Beckham, który we wtorek opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie zrobione w Dausze z członkami PSG, w tym Messim.

34-letni Messi dołączył do PSG w minionym roku po 17 latach gry w seniorskiej drużynie Barcelony. Z katalońskim klubem zdobył 10 tytułów mistrza Hiszpanii i czterokrotnie triumfował w Lidze Mistrzów. Nie mógł pozostać w "Dumie Katalonii" z powodów finansowych. Gdy przechodził do PSG, media spekulowały, że otrzyma ok. 35 milionów euro za sezon.

Argentyńczyk według rankingu magazynu "Forbes" w ciągu ostatnich 12 miesięcy uzyskał 130 mln dolarów przychodu. Jest również siedmiokrotnym laureatem Złotej Piłki dla najlepszego zawodnika na świecie.

RadioZET.pl/PAP