Obserwuj w Google News

Sensacyjne wieści z Francji. Cristiano Ronaldo może zastąpić Polaka

2 min. czytania
24.08.2022 18:08
Zareaguj Reakcja

Cristiano Ronaldo może zastąpić Arkadiusza Milika w linii ataku Olympique'u Marsylia. W klubie z Lazurowego Wybrzeża prowadzona ma być analiza przewidywanych zysków z pozyskania gwiazdora Manchesteru United.

Cristiano Ronaldo może trafić do OM
fot. PAP/EPA

Arkadiusz Milik bardzo słabo rozpoczął nowy sezon Ligue 1. Polski napastnik nie może się odnaleźć w taktyce forsowanej przez Igora Tudora i otrzymuje bardzo mało piłek od swoich kolegów. W ostatnim spotkaniu nie podniósł się nawet z ławki rezerwowych, a jego Olympique Marsylia pokonał na własnym stadionie Nantes 2:1. W takich okolicznościach w mediach pojawiły się spekulacje, że napastnik reprezentacji Polski zostanie wypożyczony do Juventusu.

Podobnie "niechciany" w swojej drużynie może czuć się Cristiano Ronaldo. Poniedziałkowy hit Premier League Manchester United - Liverpool Portugalczyk oglądał zza linii bocznej, a na murawę wszedł na ostatnie pięć minut. Jorge Mendes szuka mu nowego pracodawcy, ale to nie jest łatwe nawet w przypadku takiej gwiazdy, gdy ta ma już 37 lat i ogromne żądania finansowe. Okazuje się, że przyszłość CR7 może zależeć pośrednio od... Milika.

Ronaldo trafi do OM?

Jean-Charles De Bono, były piłkarz OM, w programie "Football Club de Marseille" zdradził, że klub z Lazurowego Wybrzeża interesuje się Ronaldo, który miałby zastąpić Polaka.

Redakcja poleca

- Z kilku powodów uważam, że Cristiano Ronaldo może dołączyć do OM. Wszyscy wiemy, że ma ogromną pensję. Obecnie prowadzone są badania, co Ronaldo mógłby wnieść do klubu pod względem finansowym. Tak było w przypadku Messiego i PSG - mówił De Bono.

- Zarząd chce zbadać, jaki efekt przyniesie transfer Ronaldo do Marsylii. Pojawiliby się sponsorzy z całego świata, co przyniosłoby klubowi dodatkowe zyski. OM sprzedałoby jeszcze więcej koszulek na całym świecie. Messi spłacił swój transfer w ciągu dwóch miesięcy. Gdy przyjechał do Paryża, kilku nowych sponsorów zainwestowało w klub. Tak samo może być w tym przypadku. Wszyscy kibice chcieliby zobaczyć go w koszulce Olympique Marsylia - dodał.

Jeśli doszłoby do transferu Portugalczyka, kibice znów mogliby się emocjonować bezpośrednimi pojedynkami Cristiano Ronaldo z Lionelem Messi. Tym razem już nie w barwach Realu Madryt i Barcelony w La Lidze, lecz PSG i Marsylii w Ligue 1. To mogłoby wynieść całą ligę francuską na zupełnie inny poziom zainteresowania.

RadioZET.pl/Football Club de Marseille/WP Sportowe Fakty