Obserwuj w Google News

Absurd we Francji. Bordeaux musiało grać pomimo 21 zakażonych w drużynie

1 min. czytania
02.01.2022 19:24
Zareaguj Reakcja

21 zakażonych koronawirusem odnotowano w drużynie Bordeaux, która w niedzielę musiała rozegrać mecz Pucharu Francji. Do spotkania doszło, drużyna z Nowej Akwitanii przegrała, a jej trener jednoznacznie skrytykował pomysł grania w takich warunkach. „To brak szacunku” – stwierdził Petković.

Bordeaux - Brest. 21 zakazen w druzynie, Bordeaux musialo grac
fot. JEAN-FRANCOIS MONIER/AFP/East News

Bordeaux w niedzielę grało z Brestem w 1/16 finału Pucharu Francji. Meczu nie odwołano, choć w drużynie gości 21 zawodników było zakażonych koronawirusem.

Trener Bordeaux Valdimir Petkovic musiał skorzystać z zawodników drużyny rezerw – w składzie znalazł się m.in. debiutant, 18-letni obrońca Tijany Atallah. Brest nie dało Żyrondystom szans – w pierwszej połowie zdobyło jednego gola, a kolejne dwa dołożył w ostatnich 45-minutach.

Jeden z goli do Brest padł w taki sposób:

Girondins Bordeaux - Brest. Trener Petković: to brak szacunku

Po meczu trener Girondins Bordeaux skrytykował władze francuskiej federacji. „Rozgrywanie w takich warunkach to brak szacunku” – stwierdził Bośniak

1 stycznia we Francji odnotowano kolejnych 200 tysięcy zakażeń koronawirusem. Problemy z brakami w składzie ma wiele tamtejszych klubów, w tym PSG. Dziś poinformowano, że 4 zawodników tego klubu jest zakażonych. W tej grupie jest Lionel Messi.

RadioZET.pl/PAB