Obserwuj w Google News

Boniek brutalnie podsumował giganta. "Poza wszelką logiką, niewytłumaczalne"

2 min. czytania
25.05.2022 21:53
Zareaguj Reakcja

Zbigniew Boniek wypowiedział się na temat zamieszania wytworzonego wokół Kyliana Mbappe i podpisania przez niego kontraktu z PSG. Były prezes PZPN-u brutalnie podsumował politykę finansową paryżan. 

Zbigniew Boniek
fot. Piotr Matusewicz/East News

Saga transferowa z udziałem Kyliana Mbappe dobiegła niedawno końca. Wszystkie znaki na niebie wskazywały, że francuski gwiazdor wyląduje w Realu Madryt, jednak później PSG zaproponowało 23-latkowi gigantyczne pieniądze, co sprawiło, że został na Parc des Princes.

Nowy kontrakt Mbappe obowiązuje do czerwca 2025 roku. Po podpisaniu nowej umowy media zainteresowały się zarobkami Francuza. Według ustaleń obecnie będzie on zarabiał około 100 milionów euro rocznie.

Boniek krytykuje politykę finansową PSG

Aktualna polityka finansowa klubu ze stolicy Francji budzi sporo kontrowersji. Jedną z osób, która krytycznie wypowiedziała się o działaniach PSG był Zbigniew Boniek. Były prezes PZPN-u nie gryzł się w język. - Dają 100 milionów za podpis i 200 na dwa, trzy lata... To niewytłumaczalne. Dziś kluby piłkarskie w Europie są zadłużone na ponad miliard euro, ponieważ wydają znacznie więcej, niż mogą zarobić. Nie ma systemów, które mogłyby to powstrzymać. To są bardzo skomplikowane rzeczy - wyjaśniał w rozmowie ze stacją "Marione".

Redakcja poleca

- Za dwa, trzy lata nie będzie już górnego limitu wynagrodzeń, ale pojawi się kolejna rzecz, która uniemożliwi klubom kupowanie zawodników za pieniądze pożyczone przez osoby trzecie lub banki, ale tylko z podwyższeniem kapitału i tak dalej. Sprawa się wtedy poprawi - dodał.

Przypomnijmy, że w przeszłości UEFA prowadziła dochodzenie w sprawie złamania Finansowego Fair Play przez PSG. Dotyczyło ono kupna Neymara za 222 miliony euro oraz późniejszego wypożyczenia Kyliana Mbappe z obowiązkiem wykupu za 180 milionów euro. Ostatecznie paryski klub uniknął kary.

RadioZET.pl/Marione