"Arkanioł Milik". W Marsylii powstał mural z napastnikiem reprezentacji Polski

24.03.2022 10:20

To, jak szybko potrafią zmieniać się humory kibiców piłkarskich doskonale widać na przykładzie Arkadiusza Milika. Kilka miesięcy temu Polak był już przez fanów umieszczany na liście transferowej, a po kilkudziesięciu meczach na elewacji jednego z budynków namalowano obraz, w którym nasz napastnik został przedstawiony jako anioł.

"Arkanioł Milik". W Marsylii powstał mural z Arkadiuszem Milikiem
fot. Franck Conte

Arkadiusz Milik w ostatnich 7 ligowych meczach zdobył 6 goli, a do tego trafiał w Pucharze Francji (5 goli) i Lidze Konferencji (4 gole). Skuteczność Polaka zapewniła mu przychylność widzów, która znalazła dość nieoczekiwany wyraz.

Jeden z kibiców Olympique'u Marsylia namalował na elewacji ogrodzenia obraz, w którym napastnik reprezentacji Polski jest przedstawiany jako archanioł. Polscy kibice szybko dowcipnie nazwali tę postać „Arkaniołem Milikiem”. Mural powstał na ulicy Rou de Rouet w Marsylii, a jego autorem jest Franck Conte.

MŚ 2022. Czterech napastników w kadrze

Arkadiusz Milik obecnie przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski. Na mecz ze Szkocją oraz finał baraży Czesław Michniewicz powołał 5 napastników: to Adam Buksa (New England Revolution), Robert Lewandowski (Bayern Monachium), Arkadiusz Milik (Olympique Marsylia), Krzysztof Piątek (Fiorentina) i Karol Świderski (Charlotte FC). Ostatni z wymienionych zawodników nie doleciał na zgrupowanie przez kontuzję.

loader

RadioZET.pl/PAB