Znamy pary 1/4 finału Ligi Mistrzów! Będzie starcie gigantów

17.03.2023 12:19

Poznaliśmy pary 1/4 finału Ligi Mistrzów 2022/2023. Kibice nie mogą być zawiedzeni, bowiem już na tym etapie będziemy świadkami prawdziwego starcia gigantów. Los chciał, że zagrają ze sobą dwaj faworyci do końcowego zwycięstwa - Manchester City i Bayern Monachium. Oprócz par ćwierćfinałowych rozlosowana została też cała turniejowa drabinka.

losowanie Ligi Mistrzów
fot. FABRICE COFFRINI/AFP/East News

Liga Mistrzów wkroczyła w decydującą fazę. W walce o trofeum pozostało sześć najlepszych drużyn. Najwięcej przedstawicieli mają Włosi - udział w rozgrywkach wciąż biorą AC Milan, Inter Mediolan i Napoli. Ponadto w grze są dwie ekipy angielskie (Manchester City i Chelsea), a także po jednej z Portugalii, Niemiec i Hiszpanii (Benfica, Bayern Monachium, Real Madryt).

W trakcie losowania par 1/4 finału Ligi Mistrzów nie obowiązywały żadne obostrzenia. To oznaczało, że każdy mógł trafić na każdego. I tak broniący tytułu Real Madryt trafił na Chelsea, a Manchester City w wielkim hicie zagra z Bayernem.

Wyniki losowania par 1/4 finału Ligi Mistrzów 2022/2023

  • Real Madryt - Chelsea
  • Inter - Benfica
  • Manchester City - Bayern Monachium
  • AC Milan - Napoli

Rozlosowano również całą turniejową drabinkę, czyli potencjalne pary 1/2 finału i finał.

  • Real/Chelsea - Manchester City/Bayern
  • Inter/Benfica - AC Milan/Napoli

Liga Mistrzów 2022/2023: Kiedy mecze ćwierćfinałowe? Terminarz

Pierwsze mecze 1/4 finału Ligi Mistrzów rozegrane zostaną 11 i 12 kwietnia, rewanże tydzień później. Półfinały zaplanowano na 9 i 10 maja, a rewanże na 16 i 17 maja. Wielki finał w Stambule odbędzie się 10 czerwca.

Tytułu najlepszej drużyny Ligi Mistrzów broni Real Madryt, który w poprzednim sezonie w drodze do finału pokonał Paris Saint-Germain, Chelsea i Manchester City, a w decydującym spotkaniu okazał się lepszy od Liverpoolu.

loader

RadioZET.pl