Obserwuj w Google News

"W pełni ręczymy za Szymona Marciniaka". Bortniczuk wysłał list do UEFA

2 min. czytania
02.06.2023 10:53
Zareaguj Reakcja

Kamil Bortniczuk, minister sportu i turystyki, wysłał list do UEFA w związku z próbą odwołania sędziego Szymona Marciniaka z finału Ligi Mistrzów. - Oskarżenia, które znajdują się w donosie, nie znajdują potwierdzenia w faktach - mówi Mateuszowi Ligęzie z Radia ZET.

Kamil Bortniczuk
fot. Michal Zebrowski/East News

Kamil Bortniczuk już kilka godzin po wybuchu afery i informacjach o donosie skierowanym przez antyrasistowskie stowarzyszenie "Nigdy Więcej" do UEFA zapowiedział, że będzie interweniował w tej sprawie w europejskiej federacji. W piątek wysłał list, w którym jasno opowiedział się po stronie arbitra.

- Zapoznawszy się z całą sytuacją, związaną z donosem na sędziego Szymona Marciniaka, skontaktowałem się z arbitrem i poznałem jego wersję zdarzeń, która w sposób absolutnie jednoznaczny świadczy o tym, że doszło do daleko idącej manipulacji i nieuprawnionego ataku na osobę sędziego Marciniaka. W związku z tym postanowiłem interweniować w UEFA. Wysłaliśmy pismo, w którym jasno wskazujemy, że dokonaliśmy wnikliwej analizy tej sytuacji oraz że oskarżenia, które znajdują się w tym donosie, nie znajdują potwierdzenia w faktach. W pełni ręczymy za Szymona Marciniaka, jego postawy związane z fair play oraz z innymi politykami, o które zabiega UEFA- powiedział Mateuszowi Ligęzie z Radia ZET.

Redakcja poleca

Donos na Szymona Marciniaka

Szymon Marciniak w poniedziałek wystąpił na konferencji Everest organizowanej przez skrajnie prawicowego polityka Sławomira Mentzena. Stowarzyszenie "Nigdy Więcej" natychmiast - podkreślmy: całkowicie fałszywie - wrzuciło arbitra do "jednego wora" z homofobicznym, antysemickimi i rasistowskimi poglądami członka Konfederacji. Na wszystkie te kwestie wyczulona jest UEFA.

42-letni płocczanin został wyznaczony przez europejską federację do poprowadzenia finału Ligi Mistrzów pomiędzy Interem Mediolan a Manchesterem City. Według ostatnich nieoficjalnych informacji Marciniak został zawieszony i odsunięty od tego prestiżowego meczu. UEFA nie wydała jeszcze komunikatu w tej sprawie.

RadioZET.pl/mal