Skandal przed meczem Ligi Mistrzów. Interweniowała policja, kibic w szpitalu

07.03.2023 19:02

Na kilkanaście godzin przed rewanżowym starciem Benfiki z Club Brugge w Lidze Mistrzów doszło do straszliwych zamieszek. Kibice obu drużyn starli się na ulicach Lizbony. W bójce zostało rannych co najmniej kilkanaście osób, a jeden z belgijskich kibiców trafił do szpitala.

Zamieszki przed meczem Ligi Mistrzów
fot. Twitter screen/101% ULTRAS

We wtorkowy wieczór Benfica będzie podejmować u siebie Club Brugge w ramach rewanżowego starcia w Lidze Mistrzów. Na kilkanaście godzin przed meczem w Lizbonie doszło do straszliwych scen z udziałem kibiców obu drużyn. Całą sytuację opisała portugalska gazeta "Record".

Zamieszki przed meczem Ligi Mistrzów

Z relacji wynika, że w nocy przed meczem kibice Benfiki zaatakowali przyjezdnych fanów z Brugii. Cała akcja miała miejsce w kilku miejsca na terenie całej Lizbony, a napastnicy byli uzbrojeni w łańcuchy i noże. Kilku kibiców został rannych, a jeden z nich trafił do szpitala.

Zobacz także: Ogromna awantura na stadionie PSG. Kibice Bayernu starli się z policją

Fani Club Brugge próbowali uciekać, jednak nie wszystkim to się udało. Belgijskie media informują, że niektórych specjalnie wpędzano w wąskie uliczki, by napastnicy mogli łatwiej się z nimi rozprawić.

Musiała interweniować policja

Chaos na ulicach w Lizbonie został opanowany dopiero po interwencji lokalnej policji. Służby aresztowały kilka osób, w tym dwóch kibiców z Belgii, którzy rzucali w nich różnymi przedmiotami.

Rewanżowy mecz Benfica - Club Brugge rozpocznie się o 21:00 na Estadio da Luz. W pierwszym meczu Orły wygrały 2:0.

loader

RadioZET.pl