Obserwuj w Google News

Polscy arbitrzy znów docenieni. Zostali wyznaczeni do meczu Barcelony w LM

2 min. czytania
23.10.2023 17:43
Zareaguj Reakcja

Polscy sędziowie: Tomasz Kwiatkowski i Piotr Lasyk znaleźli się w obsadzie na mecz Barcelony z Szachtarem Donieck. Arbitrzy znani z boisk ekstraklasy będą pełnili funkcję arbitrów VAR.

Polscy arbitrzy znów docenieni. Zostali wyznaczeni do meczu Barcelony w LM
fot. MICHAL KLAG/REPORTER

Tomasz Kwiatkowski w trakcie meczu Barcelony z Szachtarem Doniec zostanie głównym sędzią VAR, a Piotr Lasyk jego asystentem. Spotkanie poprowadzą arbitrzy ze Słowacji - Ivan Kružliak (sędzia główny), asystenci Branislav Hancko oraz Jan Pozor i sędzia techniczny Peter Kralović.

Kwiatkowski i Lasyk to duet sędziów, który jest bardzo ceniony przez UEFA. Dowodzi tego regularna obecność w obsadzie meczów Ligi Mistrzów, ale także ważnych spotkań w eliminacjach do Euro 2024. Tylko w ostatnim czasie Kwiatkowski i Lasyk byli arbitrami VAR w meczach Serbii z Czarnogórą oraz BVB – AC Milan, prowadzonych przez Szymona Marciniaka, a także w spotkaniu RB Salzburg - Real Sociedad w Champions League (sędzia główny – Bartosz Frankowski). 

Do tego, Kwiatkowski i Lasyk znaleźli się w obsadzie wtorkowego meczu Ligi Mistrzów. Pierwszy z nich będzie asystentem sędziego VAR podczas rywalizacji Lens z PSV, a drugi - w trakcie spotkania Unionu Berlin z Napoli. 

Polscy arbitrzy wyznaczeni do meczu Barcelony w Lidze Mistrzów 

Tomasz Kwiatkowski i Piotr Lasyk byli też wyznaczeni do spotkań, które w ten weekend miały odbyć się w ekstraklasie. Lasyk poprowadził spotkanie Śląska z Legią Warszawa (4:0), a Kwiatkowski z powodu złego stanu boiska i niekorzystnych warunków atmosferycznych musiał zdecydować o odwołaniu meczu Widzewa Łódź z Ruchem Chorzów.

Poza Kwiatkowskim i Lasykiem, w obsadzie na najbliższe mecze Ligi Mistrzów znalazł się także Tomasz Mikulski, który będzie obserwatorem UEFA na meczu PSG – AC Milan (środa 25.10, godz. 21).

Mecz FC Barcelony z Szachtarem odbędzie się w środę 25 października o godz. 18:45.