Obserwuj w Google News

Media: ogromna zmiana dla kibiców. TVP nie pokaże meczów Ligi Mistrzów

2 min. czytania
17.09.2023 13:56
Zareaguj Reakcja

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym sezonie TVP nie pokaże środowych meczów Ligi Mistrzów. Umowa, na mocy której stacja transmitowała rozgrywki wygasła po zakończeniu poprzedniej edycji Champions League, a kolejna nie została podpisana.

Ogromna zmiana dla kibiców. TVP tego nie pokaże
fot. Andrew Yates/Associated Press/East News

"TVP nie ma już sublicencji do Ligi Mistrzów" – napisał krótko na Twitterze Sebastian Staszewski, wiceszef TVP Sport, gdy został zapytany o ewentualną transmisję meczu Bayernu z Manchesterem United. To największy hit pierwszej kolejki Ligi Mistrzów, która rozpoczyna się już w ten wtorek. Publiczny nadawca najprawdopodobniej nie pokaże jednak meczów Champions League z powodu braku umowy na sublicencję. Do tej pory w TVP, TVP Sport, na stronie internetowej stacji i w aplikacji mobilnej można było obejrzeć środowe mecze LM.

Poprzednia umowa sublicencyjna, jak informują Wirtualne Media, dotyczyła sezonów 2021/2022 i 2022/2023. „Zawarł ją w 2021 r. ówczesny prezes TVP Jacek Kurski. Poza TVP1 mecze można było śledzić na stronie tvpsport.pl i w aplikacji TVP Sport” – czytamy na WM. Pomimo trwających długo negocjacji, do tej pory TVP nie podpisało umowy na sublicencję do pokazywania meczów w okresie od września br. do czerwca ub.r.

Nie wiadomo też, czy władze nadawcy będą starały się podpisywać umowę z Polsatem, by móc pokazywać Ligę Mistrzów. "Telewizja Polska jest w trakcie analizy projektu - Liga Mistrzów UEFA pod kątem oglądalności oraz efektywności biznesowej" – poinformowało biuro prasowe TVP, cytowane przez Wirtualnemedia.pl.

TVP nie ma sublicencji na mecze Ligi Mistrzów

Jeśli spotkania Ligi Mistrzów nie będą pokazywane w TVP, widzowie zobaczą je tylko na antenach Polsatu. Stacja transmituje mecze na płatnych kanałach Polsat Sport Premium.

Zdecydowanie największe hity 1. kolejki LM to mecze Milanu z Newcastle oraz PSG z BVB (19.09) oraz Bayernu z Manchesterem United i Sevilli z RC Lens Przemysława Frankowskiego (20.09).

Nie przegap