Obserwuj w Google News

Nieoficjalnie: UEFA podjęła decyzję ws. Szymona Marciniaka

2 min. czytania
02.06.2023 09:37
Zareaguj Reakcja

Szymon Marciniak został zawieszony przez UEFA i na ten moment nie prowadzi finału Ligi Mistrzów - stwierdził w piątek rano Tomasz Smokowski z Kanału Sportowego. Dziennikarz powołał się na "dobrze poinformowane źródła" i dodał, że sprawa "jest jeszcze do uratowania". Już wiemy, że polski arbiter nie został odsunięty od finału Ligi Mistrzów i będzie mógł go poprowadzić.

Szymon Marciniak
fot. Tomasz Jastrzebowski/Foto Olimpik/REPORTER

" Szymon Marciniak został zawieszony. Na teraz, na godzinę 8:30, nie poprowadzi finału LM. »Nigdy więcej« - wstydźcie się…" - napisał Tomasz Skokowski na Twitterze. W nagraniu przekazuje, że informacja pochodzi z dobrze poinformowanych źródeł. - Mam pewność, że tak się właśnie stało. Marciniak nie jest brany pod uwagę do roli sędziego finałowego meczu LM pomiędzy Interem Mediolan a Manchesterem City - stwierdził

- Nie znam organizacji "Nigdy Więcej". Mniemam, że robią dużo dobrego. Ale w przypadku Marciniaka wylali dziecko z kąpielą. I mam wrażenie, że są już tego świadomi - dodaje dziennikarz Kanału Sportowego. Według jego doniesień sprawa jest jeszcze do uratowania. W odkręcenie tej sytuacji zaangażowali się Zbigniew Boniek i minister sportu Kamil Bortniczuk.

Już wiemy, że wbrew woli aktywistów z "Nigdy Więcej" sędzia Szymon Marciniak poprowadzi finał Ligi Mistrzów. "UEFA dokładnie zbadała zarzuty dotyczące udziału Szymona Marciniaka w wydarzeniu zorganizowanym w Katowicach 29 maja 2023 roku. (...) Zobowiązaliśmy się do zebrania wszystkich istotnych informacji i zażądaliśmy pilnych wyjaśnień w tej sprawie. Po dokładnym zbadaniu sprawy otrzymaliśmy od pana Marciniaka oświadczenie, w którym przeprosił i wyjaśnił swój udział w zdarzeniu" - napisano w komunikacie UEFA.

"Nigdy Więcej" donosi na Marciniaka

Afera wybuchła po tym, jak w poniedziałek Szymon Marciniak wystąpił na konferencji zorganizowanej przez prawicowego polityka Konfederacji Sławomira Mentzena. Stowarzyszenie "Nigdy Więcej" w związku z tym wysłało donos do UEFA. Sędziemu zarzucono m.in. zaangażowanie się w bieżącą politykę i propagowanie prawicowego programu.

RadioZET.pl