Gol Piotra Zielińskiego w LM! Polak "dobił" Eintracht Frankfurt

15.03.2023 22:40

Piotr Zieliński zdobył gola w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów z Eintrachtem Frankfurt. Pomocnik reprezentacji Polski w 64. minucie skutecznie egzekwował rzut karny. Napoli pewnie awansowało do ćwierćfinału tych rozgrywek, wygrywając w dwumeczu 5:0 (2:0, 3:0).

Piotr Zieliński

Piotr Zieliński rozpoczął ten mecz w podstawowym składzie i był bardzo aktywny. Pierwszą połowę powinien zakończyć z co najmniej dwoma asystami, ale jego dobrych zagrań nie potrafił wykorzystać Kwicza Kwarackelia.

Pomocnik biało-czerwonych swój udany występ udokumentował w 64. minucie. Najpierw wywalczył jedenastkę, a później skutecznie ją egzekwował, uderzając w środek.

Napoli - Eintracht: Gol Piotra Zielińskiego - wideo

W tym momencie Napoli prowadziło już 3:0. Wcześniej dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Victor Osimhen. "Zieli" grał do 74. minuty.

Takim wynikiem zakończyło się to spotkanie. W premierowym starciu Włosi pokonali Niemców na wyjeździe 2:0.

Napoli - Eintracht Frankfurt 3:0
Bramki: Victor Osimhen (45'+2, 54'), Piotr Zieliński (64' - karny)
Składy

• Napoli: Alex Meret - Giovanni Di Lorenzo, Amir Rrahmani, Kim Min-jae (Juan Jesus 66'), Mario Rui - Andre Zambo Anguissa, Stanislav Lobotka, Piotr Zieliński (Tanguy Ndombele 74') - Matteo Politano (Hirving Lozano 66'), Kwicza Kwarackelia (Eljif Elmas 74'), Victor Osimhen (Giovanni Simeone 81')
  • Eintracht: Kevin Trapp - Christopher Lenz (Philipp Max 67'), Evan N'Dicka, Tuta, Aurelio Buta - Djibril Sow, Sebastian Rode (Kristijan Jakić 74') - Daichi Kamada, Mario Goetze, Ansgar Knauff (Faride Alidou 62') - Rafael Borre