Obserwuj w Google News

Media: Nowe ustalenia ws. Szymona Marciniaka. Sędzia chce złożyć pozew

1 min. czytania
02.06.2023 12:31
Zareaguj Reakcja

Jak poinformował portal "gol24", Szymon Marciniak zamierza złożyć pozew przeciwko stowarzyszeniu "Nigdy Więcej", które opublikowało oświadczenie na temat udziału polskiego sędziego w konferencji Sławomira Mentzena.

Szymon Marciniak
fot. Wojciech Olkusnik/East News

Wystąpienie Szymona Marciniaka na konferencji organizowanej przez lidera Konfederacji Sławomira Mentzena wywołało niemałą aferę. Antyrasistowskie stowarzyszenie "Nigdy Więcej" opublikowało oświadczenie, w którym zarzucano polskiemu arbitrowi m.in. mieszanie się w politykę i propagowanie skrajnie prawicowych poglądów.

Redakcja poleca

Marciniak chce pozwać stowarzyszenie "Nigdy Więcej"

Wystąpienie Polaka na konferencji zostało odczytane jako poparcie kontrowersyjnych działań politycznych Mentzena. Zagraniczne media podchwyciły temat, w efekcie czego wywiązało się ogromne zamieszanie, w którym posądzano Marciniaka o promowanie rasizmu i antysemityzmu.

Jak poinformował portal "gol24", Marciniak zamierza wziąć sprawy w swoje ręce i złożyć pozew przeciwko stowarzyszeniu "Nigdy Więcej" za pomylenie konferencji, na której wystąpił - stowarzyszenie twierdziło, że był obecny na evencie politycznym, tymczasem sędzia wystąpił w roli prelegenta na spotkaniu biznesowym.

Na szczęście afera wokół Marciniaka ma swój szczęśliwy koniec. UEFA oficjalnie poinformował, że nie odsunie polskiego arbitra od poprowadzenia finału Ligi Mistrzów.

RadioZET.pl/Gol24