Obserwuj w Google News

Marek Papszun wróci na ławkę trenerską? Media: chce go klub z Ligi Mistrzów

2 min. czytania
19.10.2023 19:06
Zareaguj Reakcja

Marek Papszun wciąż nie trenuje żadnego klubu. Jak poinformował portal "weszło.com", Polak znalazł się w gronie 3 kandydatów na stanowisko trenera Szachtara Donieck, który gra w Lidze Mistrzów.

Szachtar Donieck ruszy po Papszuna?
fot. Grzegorz Ksel/REPORTER

Marek Papszun wygrał z Rakowem Częstochowa wszystko, co tylko możliwe w polskiej piłce. Przypomnijmy, że trener zwieńczył swoją 7-letnią kadencję w Częstochowie mistrzostwem Polski, a wcześniej dwukrotnie wygrywał Puchar Polski. Takie CV z pewnością może budzić podziw, dlatego nie dziwne, że jego nazwisko jest rozważane przez zagraniczne kluby.

Szachtar Donieck ruszy po Marka Papszuna?

Jak przekazał portal "weszło.com", Papszun jest w gronie 3 kandydatów na stanowisko menedżera Szachtara Donieck, który rywalizuje w tym sezonie w Lidze Mistrzów. Mistrzowie Ukrainy rozważają także angaż byłego trenera Olympique Marsylia Igora Tudora oraz Rusłana Rotana, który jest opiekunem młodzieżowej reprezentacji Ukrainy.

Niedawno w mediach pojawiły się plotki jakby Marek Papszun był brany pod uwagę w kontekście objęcia reprezentacji Czech, z którą Polska rywalizuje w eliminacjach Euro 2024. "Weszlo.com" przekonuje jednak, że polski szkoleniowiec nie zamyka sobie drogi na piłkę klubową i jest otwarty na objęcie sterów Szachtara.

"Okazuje się, że 49-latek jest jak najbardziej zainteresowany tym, żeby poprowadzić, któryś z czołowych ukraińskich klubów i to mimo wojny, która toczy się za naszą wschodnią granicą" - czytamy.

W Szachtarze wakat na stanowisku trenera pozostaje odkąd z klubem pożegnał się Holender Patrick van Leeuwen.

Szachtar Donieck na krajowym podwórku i Lidze Mistrzów

Aktualnie Szachtar Donieck zajmuje 3. miejsce w lidze z dorobkiem 18 punktów w dziewięciu meczach. W Lidze Mistrzów po dwóch kolejkach także plasuje się na 3. miejscu. W następnym tygodniu (25 października) mistrz Ukrainy zmierzy się z Barceloną.

Nie przegap