Liga Mistrzów 2022/2023: Kiedy losowanie par 1/4 finału? O której godzinie?

17.03.2023 08:31

Liga Mistrzów 2022/2023 wejdzie w swoją kluczową fazę w kwietniu, jednak już w połowie marca zespoły, które zwyciężyły w swoich parach w 1/8 finału LM, poznają rywali, z którymi zmierzą się w ćwierćfinałach. Sprawdź, kiedy, gdzie i o której godzinie odbędzie się losowanie par 1/4 finału Ligi Mistrzów!

Liga Mistrzów
fot. FABRICE COFFRINI/AFP/East News

Po przerwie na mistrzostwa świata 2022 w Katarze rozgrywki Ligi Mistrzów powróciły do nas na dobre w lutym. Po fazie grupowej i 1/8 finału przyjdzie czas na kluczową fazę turnieju, a więc ćwierćfinały.

W 1/4 finału powalczy ze sobą osiem najlepszych europejskich drużyn. Jeszcze przed początkiem fazy pucharowej, jako faworytów do walki w niej wskazuje się m.in. Chelsea, Benficę, Napoli, Real Madryt, Inter Mediolan czy Manchester City.

Liga Mistrzów 2022/23: Losowanie par 1/4 finału

Wiemy już, że o grę w półfinale zagra Milan, który w dwumeczu pokonał Tottenham 1:0. Do tej fazy rozgrywek dostał się też Bayern Monachium: mistrzowie Niemiec pewnie ograli PSG 1:0 w Parc de Princes i 2:0 na własnym stadionie. Do 1/4 finału LM zakwalifikował się też Inter Milan, Manchester City, Real Madryt, Napoli oraz Benfica i Chelsea.

Warto dodać, że w fazie pucharowej LM jedyne polskie akcenty obecne są w zespole Napoli, a także wśród sędziów. Gwiazdą lidera Serie A jest Piotr Zieliński, natomiast zmiennikiem na prawej obronie pozostaje inny reprezentant biało-czerwonych - Bartosz Bereszyński. Z kolei polska ekipa sędziowska, w której skład wchodzi Szymon Marciniak, jego asystenci Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz, sędzia techniczny Paweł Raczkowski i sędziowie VAR Tomasz Kwiatkowski i Bartosz Frankowski, także mogą zaprezentować się w ćwierćfinale LM i kolejnych fazach rozgrywek. Polacy byli chwaleni za dobre poprowadzenie meczu FC Porto z Interem w 1/8 finału. 

Kiedy losowanie par 1/4 finału LM?

Losowanie par 1/4 i 1/2 finału Ligi Mistrzów w sezonie 2022/2023 odbędzie się w piątek 17 marca o godzinie 12:00 w Nyonie.

Kiedy mecze ćwierćfinałowe LM?

Ćwierćfinały LM zostaną rozegrane we wtorek 11 i środę 12 kwietnia oraz we wtorek 18 i środę 19 kwietnia.

loader

RadioZET.pl/TVP Sport