Obserwuj w Google News

Lekarz kadry skomentował stan zdrowia Lewandowskiego. "Silne stłuczenie"

2 min. czytania
05.10.2023 08:28
Zareaguj Reakcja

Robert Lewandowski nie zostanie powołany na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski. Choć początkowo mogło się wydawać, że uraz Polaka nie jest zbyt poważny, to badania wykazały u niego uszkodzenie więzadeł w kostce, a do tego mocne stłuczenie. 

Dobre wieści z Hiszpanii. Wiadomo już więcej o stanie zdrowia Lewandowskiego
fot. PATRICIA DE MELO MOREIRA/AFP/East News

Robert Lewandowski zszedł z boiska w 33. minucie meczu z FC Porto, po tym jak ucierpiał w starciu z obrońcą gospodarzy Davidem Carmo i przez kilkanaście minut utykał na lewą nogę.  Zastąpił go Ferran Torres, który tuż przed przerwą strzelił gola na wagę zwycięstwa.

- Lewandowski miał mocne stłuczenie. Zobaczymy, czy dojdzie do siebie do niedzieli – mówił Xavi na pomeczowej konferencji prasowej.

Niestety, już wiadomo, że będzie to niemożliwe. Lewandowski opuści najbliższe mecze kadry i Barcelony. Sytuację zdrowotną Lewandowskiego opisał Jacek Jaroszewski, lekarz kadry:  "Widziałem wyniki jego badań. Uraz okazał się niestety na tyle poważny, że wyklucza udział Roberta w zgrupowaniu reprezentacji i jego występy w meczach z Wyspami Owczymi oraz Mołdawią, a także w najbliższych spotkaniach Barcelony. Doszło do uszkodzenia więzadłowego w stawie skokowym, klub ustalił już plan leczenia" - powiedział Jaroszewski, cytowany w portalu Łączy nas piłka. 

Jest komentarz lekarza kadry ws. Lewandowskiego

Javi Miguel, dziennikarz blisko związany z Xavim Hernandezem twierdzi, że Lewandowski będzie pauzował ok. 3-4 tygodnie. "Oprócz poważnego stłuczenia lewej kości piszczelowej badania potwierdziły skręcenie kostki drugiego stopnia. 3 do 4 tygodni wolnego. Jego obecność w El Clasico jest zagrożona, ale nie jest to jeszcze wykluczone. Oczekuje się, że wróci do zdrowia, ponieważ kostka ma dobrą diagnozę" - napisał na Twitterze. 

Nie wiadomo, czy Polak wystąpi w El Clasico, zaplanowanym na 28 października. Spotkanie, które zostanie rozegrane na Estadi Olímpic Lluís Companys, tymczasowym stadionie Blaugrany, rozpocznie się o godz. 16:15. Pomijając spotkanie w presezonie, w którym górą byli mistrzowie Hiszpanii, zbliżający się mecz będzie pierwszą okazją w rundzie zimowej, by obejrzeć El Clasico.

Powołania na zgrupowanie reprezentacji Polski zostaną ogłoszone w czwartek ok. godziny 23. Kadra w kolejny czwartek (12.10) zagra z Wyspami Owczymi na wyjeździe, a potem, w niedzielę 15 października zmierzy się na PGE Narodowym z Mołdawią.

Nie przegap