Obserwuj w Google News

Kolejny skandal z udziałem Holendrów. Wielka chryja przed meczem LM. 24 rannych

2 min. czytania
25.10.2023 11:17
Zareaguj Reakcja

Holendrzy znów dali o sobie negatywnie znać w świecie piłki nożnej. W wyniku starć ultrasów PSV Eindhoven przed meczem z RC Lens w 3. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów z miejscową policją ranne zostały 24 osoby.

Lens - PSV
fot. Twitter/screen

W wyniku starć pseudokibiców PSV Eindhoven z policją w Lens ranne zostały 24 osoby - poinformowała agencja AFP, powołując się na władze prefektury Pas-de-Calais. We wtorek rozegrano tam mecz 3. kolejki piłkarskiej Ligi Mistrzów, zakończony remisem 1:1.

Jedna osoba została zatrzymana za uszkodzenie pojazdu policyjnego, wiele osób było po spożyciu alkoholu, dochodziło do pobić, a 24 osoby doznało lekkich obrażeń - wynika z raportu opublikowanego po meczu przez prefekturę.

Redakcja poleca

24 rannych po starciach ultrasów PSV z policją w Lens

Do pierwszych starć doszło ok. dwóch godzin przed rozpoczęciem spotkania. Wówczas z eskortowanej przez policję grupy kibiców przyjezdnych zmierzających na stadion odłączyło się ok. 200 pseudokibiców, a policja próbowała uspokoić ich, używając gazu łzawiącego. Kolejne walki wywiązały się już bezpośrednio przed areną.

Niespokojnie było także w przerwie, kiedy chuligani obrzucili materiałami pirotechnicznymi i krzesełkami sektory zajmowane przez kibiców gospodarzy. Fani Lens odpowiedzieli rzucaniem kubków z piwem.

Po wtorkowym spotkaniu, w którym asystę przy golu dla gospodarzy miał Przemysław Frankowski, RC Lens jest na drugim miejscu w grupie B z pięcioma punktami. Prowadzi Arsenal z sześcioma. Sevilla i PSV zgromadziły po dwa.

Nie przegap