Obserwuj w Google News

Kamil Grabara znów w pierwszym składzie! Polak zagra z Manchesterem City

Paweł Żurek
1 min. czytania
05.10.2022 20:07
Zareaguj Reakcja

Kamil Grabara wrócił do pierwszego składu FC Kopenhagi. Drużyna Polaka, który przez ostatnie tygodnie był kontuzjowany, mierzy się w Lidze Mistrzów z Manchesterem City.

Kamil Grabara znów w pierwszym składzie! Polak zagra z Manchesterem City
fot. LINDSEY PARNABY/AFP/East News

Kamil Grabara w środę zagra pierwszy mecz od końca lipca. Polski bramkarz musiał pauzować po tym, jak w meczu z Aalborgiem doznał złamania kości twarzy. Grabara zderzył się z obrońcą przeciwnika Mathiasem Rossem, który wpadł w niego z dużą prędkością. Bramkarz przez jakiś czas nie mógł podnieść się z murawy.

23-latek otrzymał pomoc klubowych lekarzy, ale ci nie pozwolili mu kontynuować gry. Z murawy, golkiper FC Kopenhagi został przewiedziony do jednego z pobliskich szpitali. "Kamil Grabara trafił do szpitala po brutalnym starciu na początku meczu z Aalborgiem" – napisano na stronie klubu.

Polski bramkarz dodał później wpis na InstaStory, w którym pokazał swoje zdjęcie wykonane po zabiegu. "Informuję, że przez jakiś czas nie zobaczycie mnie na boisku, ale spotkamy się na S12. Nie martwcie się chłopaki" - podkreślił Grabara. Dodał, że teraz ma "nowy nos". 

Redakcja poleca

Grabara był już powołany na ostatni mecz ligowy Kopenhagi, w którym rywalem Duńczyków był zespół Aarhus. Nie został jednak wpuszczony na boisko. Mecz z Manchesterem City będzie dla Polaka pierwszym występem od ponad 50 dni.

RadioZET.pl/PAB