Obserwuj w Google News

Wszystko jasne! To oni zastąpią Juventus w europejskich pucharach

2 min. czytania
31.07.2023 18:26
Zareaguj Reakcja

Wszystko jest już jasne. Po tym jak Juventus został wykluczony przez UEFA z Ligi Konferencji Europy miejsce "Starej Damy" w ostatniej rundzie eliminacji do tego pucharu zajmie drużyna, która uplasowała się w tabeli Serie A tuż za turyńczykami.

Fiorentina
fot. MASSIMO BENVENUTI/AFP/East News

Fiorentina wystąpi w  Lidze Konferencji Europy w miejsce ukaranego przez UEFA Juventusu - przekazał w poniedziałek klub z Florencji. "Stara Dama", której piłkarzami są Wojciech Szczęsny i Arkadiusz Milik, już wcześniej została wykluczona z powodu nieprawidłowości finansowych

Turyński zespół zakończył rozgrywki włoskiej Serie A w ubiegłym sezonie na siódmej pozycji, co oznaczało awans do czwartej, ostatniej rundy eliminacji LKE. Fiorentina zajęła w tabeli ósme miejsce i to właśnie ten zespół - zamiast Juventusu - zagra o awans do fazy grupowej Ligi Konferencji.

Redakcja poleca

Fiorentina zastąpi Juventus w el. LKE

Klub z Turynu został wykluczony z rozgrywek UEFA w sezonie 2023/2024 z powodu nieprawidłowości finansowych. "Stara Dama" zapłaci też 10 mln euro grzywny.

Europejska centrala wszczęła postępowanie dyscyplinarne przeciwko Juventusowi już w poprzednim sezonie, w którym klub został też ukarany przez władze krajowych rozgrywek odjęciem 10 punktów za nieprawidłowości przy transferach. Właściwy organ dyscyplinarny UEFA zdecydował, że Juventus złamał przepisy oraz pogwałcił ustalenia ugody podpisanej w sierpniu 2022 roku. Juventus wydał oświadczenie, w którym podkreślił, że nie zrobił nic niezgodnego z przepisami UEFA, ale nie skorzysta z prawa do apelacji.

Fiorentina w poprzedniej edycji Ligi Konferencji Europy dotarła aż do finału, w którym przegrała w Pradze z West Ham United 1:2. Wcześniej, w ćwierćfinale, włoski klub wyeliminował Lecha Poznań. Mecze 4. rundy eliminacji LKE odbędą się 24 i 31 sierpnia.

RadioZET.pl/PAP