Włosi ocenili losowanie Lecha Poznań. Wymowne słowa

17.03.2023 19:18

Włoskie media nie przeszły obojętnie obok wylosowania Lecha Poznań jako rywala dla Fiorentiny. Dziennikarze z Półwyspu Apenińskiego byli zadowoleni, że ich zespół trafił na mistrza Polski.

piłkarze Lecha Poznań
fot. Lukasz Gdak/East News

Lech Poznań odniósł historyczny sukces, awansując w czwartek do ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy. Dzień później, w losowaniu piłkarze z Wielkopolski trafili na Fiorentinę. Władze klubu ze stolicy Toskanii podkreśliły, że zależy im na końcowym triumfie, co dodatkowo mobilizuje graczy z Półwyspu Apenińskiego, którzy będą faworytem w dwumeczu. Dziennikarze "La Gazzetta dello Sport" otwarcie przyznali, że "lepiej nie mogli trafić".

"Lech Poznań - Fiorentina: lepiej trafić się nie dało. Nie można powiedzieć, że urna w Nyonie i ręce Władimira Smicera nie były dla Fiorentiny łaskawe. Oczywiście każda ocena jest czysto teoretyczna" - piszą na łamach gazety.

loader

Natomiast serwis fiorentina.it przypomniał postać Roberta Lewandowskiego, który przed laty reprezentował barwy ekipy Kolejorza.

Włosi zadowoleni z losowania i meczu Lech - Fiorentina

"Losowanie całkiem sprzyjało włoskiej drużynie. Fiorentina trafiła na Lecha Poznań. Znany z tego, że był klubem, który wprowadził Roberta Lewandowskiego do wielkiego futbolu" - czytamy.

Lech - Fiorentina: Kiedy są mecze 1/4 finału Ligi Konferencji Europy?

Poznaniacy będą gospodarzami pierwszego starcia o półfinał. Spotkanie zaplanowano 13 kwietnia na godzinę 21:00, a rewanż odbędzie się tydzień później we Włoszech. Relacje na żywo z tych pojedynków zostaną przeprowadzone na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl