Skandal podczas meczu Lecha. Pijani kibice zaatakowali Polaków

17.03.2023 09:06

W trakcie rewanżowego meczu Ligi Konferencji Europy pomiędzy Djurgardens IF a Lechem Poznań doszło do skandalicznych scen na trybunach. Polscy dziennikarze obecni na meczu zostali zaatakowani przez kibiców gości. Potrzebna była interwencja policji.

Skandal na meczu Lecha w Lidze Konferencji
fot. Lukasz Gdak/East News

Lech Poznań zaprezentował się z fantastycznej strony w rewanżowym meczu Ligi Konferencji i pokonał Djurgardens IF na wyjeździe 3:0. To historyczny awans dla Kolejorza, który wywalczył awans do ćwierćfinału tych rozgrywek.

Skandal na meczu Lecha Poznań

Z porażką na własnym stadionie nie mogli pogodzić się szwedzcy kibice. O skandalicznym zachowani fanów gospodarzy informowali na Twitterze Jakub Treć z Przeglądu Sportowego oraz Sebastian Staszewski z Interii.

"VIP-y mocno utrudniały nam pracę, wylali na nas (dosłownie) swoją frustrację. Nigdy nie pracowałem przy meczu w takich warunkach, laptop zalany piwem..." - relacjonował Treć.

Pijani Szwedzi zaatakowali polskich dziennikarzy

Z kolei Staszewski dodał, że przez dziesięć minut Szwedzi rzucali jedzeniem, a później oblali dziennikarzy piwem. "Skończyło się policją, która musiała wyprowadzić ze sky boxa najbardziej 'odważnego' pana. I nawet szwedzkim dziennikarzom było wstyd..." - dodał.

Dla Djurgardens IF była to pierwsza porażka na własnym stadionie w tej edycji Ligi Konferencji. Szwedzki zespół odpadł z europejskich pucharów, natomiast Lech Poznań kolejnego rywala pozna już w piątek, 17 marca około godziny 14:00.

loader

RadioZET.pl