Obserwuj w Google News

UEFA może zamknąć trybunę Legii na mecz w LKE? Trwa postępowanie ws. kibiców

2 min. czytania
09.09.2023 13:09
Zareaguj Reakcja

Legia Warszawa wstrzymała sprzedaż biletów na zbliżający się mecz z Aston Villą w Lidze Konferencji. Wszystko przez to, że UEFA prowadzi postępowanie ws. klubu i nie jest pewne, czy federacja zgodzi się na otwarcie całego stadionu dla kibiców.

UEFA może zamknąć trybunę Legii na mecz w LKE? Trwa postępowanie ws. kibiców
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

„Informujemy, że obecnie wobec Legii Warszawa toczy się przed organami dyscyplinarnymi UEFA postępowanie dotyczące naszego ostatniego meczu z FC Midtjylland. Klub wykorzystuje wszelkie możliwe instrumenty, aby wszystkie miejsca na stadionie podczas meczu z Aston Villa FC były dostępne dla kibiców” – poinformowała Legia w komunikacie.

Władze klubu zaznaczyły jednak, że UEFA zadecyduje o ograniczeniu liczby biletów dostępnych do sprzedaży na mecz Legii z Aston Villą. Najprawdopodobniej dotyczy to Żylety, trybuny dla kibiców prowadzących doping w trakcie meczu Wojskowych. „Sprzedaż biletów oraz pakietów na mecze fazy grupowej Ligi Konferencji Europy UEFA rozpocznie się po otrzymaniu wiążącej decyzji organów UEFA” – dodano w komunikacie.

Jak podał portal legionisci.com, w tym sezonie pucharowym Legia była kilkakrotnie karana przez UEFA. „Otrzymała 14 tys. euro kary za użycie środków pirotechnicznych przez kibiców podczas pierwszego spotkania 2. rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy z kazachskimi Ordabasami Szymkent oraz 18 tys. euro kary za zablokowanie przejść podczas rewanżowego spotkania z Ordabasami” – czytamy.

UEFA prowadzi postępowanie ws. Legii. Sprzedaż biletów wstrzymana

W przeszłości federacja karała klub kilkakrotnie. Pamiętna była zwłaszcza decyzja o zamknięciu dla kibiców stadionu w trakcie meczu z Realem i „Żylety” za odpalenie pirotechniki w trakcie meczu Legia – Napoli. Dochodzenie, które prowadzi UEFA, może być związany właśnie z meczem z drużyną z Włoch.

„W grudniu 2021 roku Komisja Dyscyplinarna UEFA podjęła decyzję o częściowym zamknięciu stadionu przy Łazienkowskiej 3 na najbliższe spotkanie w europejskich pucharach za zachowanie kibiców podczas meczu Legia Warszawa - SSC Napoli. Kara dotyczy Żylety, spowodowana jest odpaleniem pirotechniki i blokowaniem ciągów komunikacyjnych, ale została orzeczona w zawieszeniu na dwa lata, licząc od dnia ogłoszenia decyzji. Zawieszenie mija dopiero w grudniu 2023 roku” – podał portal legionisci.com.

Mecz Legii z Aston Villą odbędzie się w czwartek 21 września o godz. 21. Rewanżowe spotkanie wicemistrzów Polski z drużyną Unaia Emery'ego zostanie rozegrane 30 listopada.

Nie przegap

RadioZET.pl/legionisci.com/legia.com