Obserwuj w Google News

Lech poznał rywala w ćwierćfinale LKE. Wielka firma na drodze "Kolejorza"

2 min. czytania
17.03.2023 14:14
Zareaguj Reakcja

Lech Poznań zagra z Fiorentiną w 1/4 finału Ligi Konferencji Europy. Spotkania odbędą się 13 i 20 kwietnia. Losowanie par ćwierćfinałowych odbyło się w Nyonie.

Lech Poznań
fot. Lukasz Gdak/East News

Piękny sen Lecha Poznań w Europie trwa. Mistrzowie Polski w czwartek pokonali szwedzki Djurgardens 3:0 i przypieczętowali awans do ćwierćfinału Ligi Konferencji. Nie przeszkodziła im sztuczna murawa, fanatyczni kibice miejscowej drużyny, wrogość płynąca z trybun. "Kolejorz" zrobił swoje, powiększył jeszcze przewagę uzyskaną na własnym terenie [2:0 - red.] i jako pierwszy polski zespół od 27 lat dotarł do najlepszej ósemki europejskich pucharów.

- Nikt od nas nie oczekiwał, że awansujemy do ćwierćfinału, mało kto wierzył. Nie przypuszczałem jednak, że w kwietniu będziemy cały czas w grze, mamy 18 meczów za sobą i za chwilę rozegramy dwa kolejne. Ta historia cały czas trwa i z niecierpliwością czekamy na losowanie. Jesteśmy nadal głodni i chcemy więcej. Mamy duże oczekiwania przede wszystkim wobec siebie i nigdy do końca nie będziemy usatysfakcjonowani - mówił po meczu trener Lecha John van den Brom.

Redakcja poleca

Lech - Fiorentina w LKE

Oprócz Lecha do 1/4 finału przeszły zespoły z najlepszych lig na Starym Kontynencie. Potencjalnymi przeciwnikami "Kolejorza" mogły zostać: belgijskie Gent lub Anderlecht Bruksela, szwajcarskie FC Basel, włoska Fiorentina, angielski West Ham United, francuskie OGC Nice czy holenderski AZ Alkmaar. Padło na zespół z Italii.

W przypadku awansu Lech Poznań zmierzy się ze zwycięzców pary numer 4, czyli z FC Basel albo OGC Nice. "Kolejorz" wystąpi też w roli gospodarza ewentualnego finału.

Mecz 1/4 finału LKE odbędą się 13 i 20 kwietnia. Finał zaplanowano na 7 czerwca w Pradze.

Pary 1/4 finału LKE

  • Lech Poznań - Fiorentina
  • KAA Gent - West Ham United
  • AZ Alkmaar - Anderlecht Bruksela
  • FC Basel - OGC Nice

Drabinka LKE - półfinały

  • Lech Poznań/Fiorentina - FC Basel/OGC Nice
  • KAA Gent/West Ham United - AZ Alkmaar/Anderlecht Bruksela

RadioZET.pl