Obserwuj w Google News

Raków - Slavia: Kiedy mecz? O której godzinie el. Ligi Konferencji?

2 min. czytania
17.08.2022 15:56
Zareaguj Reakcja

Raków Częstochowa - Slavia Praga: godzina pierwszego meczu 4. rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Sprawdź, kiedy i o której wicemistrz Polski zagra w el. LKE!

Ivi Lopez
fot. Tomasz Kudala/REPORTER/East News

Przed Rakowem Częstochowa ostatni sprawdzian w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy. Popularne "Medaliki" będą mierzyć się ze Slavią Praga - ubiegłorocznym wicemistrzem Czech.

- Przed nami starcie z renomowanym przeciwnikiem, który ostatnio ma mocną historię w europejskich pucharach i na pewno będzie trudnym rywalem. Nie mamy jednak nic do stracenia. Nie jesteśmy faworytem, ale będziemy walczyć w tym i następnym meczu, aby awansować do fazy grupowej. Byłyby to olbrzymi sukces dla klubu, miasta i taki cel na przyświeca - mówił na konferencji prasowej trener Marek Papszun. 

Redakcja poleca

Raków Częstochowa - Slavia Praga: Data, godzina

Trener Rakowa jest świadomy siły rywala. Nie ma co się dziwić. Zaczynająca od 2. rundy el. LKE Slavia na początku rozgromiła gibraltarski St Joseph’s F.C (w dwumeczu 11:0), by potem po zaciętym meczu wyeliminować grecki Panathinaikos (w dwumeczu 3:1).

Co ciekawe obie drużyny będą się mierzyć ze sobą po raz pierwszy, chociaż Slavia miała już przetarcia z polskimi drużynami. Przypomnijmy, że w poprzednim roku Czesi grali z Legią Warszawa w eliminacjach do Ligi Europy. Wówczas w dwumeczu lepsi okazali się "Wojskowi" (4:3). 

Raków Częstochowa - Slavia Praga: O której godzinie mecz el. LKE?

Mecz Raków Częstochowa - Slavia Praga w 4. rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy odbędzie się w czwartek 18 sierpnia o godzinie 18:00.

RadioZET.pl