Obserwuj w Google News

Pogoń - KR Reykjavik: Transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć mecz el. LK?

2 min. czytania
07.07.2022 16:46
Zareaguj Reakcja

Pogoń - KR Reykjavik TRANSMISJA: Sprawdź, gdzie obejrzeć mecz eliminacji do Ligi Konferencji, w którym "Portowcy" na własnym stadionie zmierzą się z 3. drużyną ligi islandzkiej. 

Pogoń - KR Reykjavík: Transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć mecz el. LK?
fot. PRZEMEK SWIDERSKI/REPORTER

Pogoń po okresie przygotowawczym spędzonym w Opalenicy rozpoczyna walkę o awans do europejskich pucharów. Szczecinianie odbyli po sezonie jeden sparing – z Lechem Poznań – a potem, ze względu na brak odpowiedniego przeciwnika, zorganizowali tzw. gierkę wewnętrzną, pomiędzy zawodnikami klubu. Teraz Portowców czeka pierwszy w tym sezonie tak trudny sprawdzian – rywalizacja z islandzkim KR Reykjavik.

Mający ponad 120-letnią historię klub z Reykjavíku prawo występu w europejskich pucharach dzięki trzeciej lokacie w poprzednim sezonie ligi islandzkiej, która rywalizuje systemem wiosna-jesień. Rywal Pogoni wciąż gra w lidze -  po 12 kolejkach rozgrywek z dorobkiem 16 punktów plasuje się na szóstej piątej pozycji, ze stratą 15 pkt do ekipy Breidablik.

Transmisja meczu Pogoń - Reykjavik. Gdzie obejrzeć spotkanie?

Pogoń przed spotkaniem eliminacji do Ligi Konferencji ogłosiła pierwszy, "duży" transfer tego lata. Do Szczecina trafił Pontus Almqvist, szwedzki napastnik wypożyczony z Rostowa. Roczne wypożyczenie 22-latka było możliwe dzięki najnowszym regulacjom FIFA, pozwalającym zawodnikom występującym w lidze rosyjskiej na zawieszenie umowy i zmianę klubu do końca czerwca 2023 roku. Uzupełnienie kadry na tej pozycji było szczególnie potrzebne biorąc pod uwagę powrót Piotra Parzyszka do Włoch po rocznym wypożyczeniu. Do tego, klub od kilku miesięcy prowadzi nowy trener, Jens Gustafsson.  

Redakcja poleca

Almqvist to pierwszy letni transfer Pogoni. Do klubu wrócił też z wypożyczenia Marcel Wędrychowski. Portowców przed sezonem opuścił m.in. Igor Łasicki (Wisła Kraków) i Hubert Matynia (Miedź Legnica).  pod wodzą nowego trenera, Jensa Gustafsson, 

Pogoń - Reykjavik: Gdzie obejrzeć? TRANSMISJA

Mecz Pogoń - KR Reykjavik odbędzie się w  czwartek 7 lipca o godz. 19. Transmisję spotkania pokaże TVP Sport.

RadioZET.pl