Obserwuj w Google News

UEFA wyciągnęła pomocną dłoń do Rakowa. Dobre informacje przed Ligą Europy

2 min. czytania
21.10.2023 14:03
Zareaguj Reakcja

Raków Częstochowa swoje domowe mecze w Lidze Europy rozgrywa w Sosnowcu na stadionie ArcelorMittal Park. W pierwszym domowym meczu praktycznie wszyscy, piłkarze i trenerzy, narzekali na stan murawy. Okazuje się, że w tej sprawie interweniowała UEFA, która postanowiła pomóc mistrzom Polski.

UEFA pomoże Rakowowi
fot. Michal Dubiel/REPORTER

Raków Częstochowa swój pierwszy domowy mecz w Lidze Europy rozegrał 5 października ze Sturmem Graz. Mistrzowie Polski przegrali spotkanie 0:1. Po spotkaniu wielu zwracało uwagę na fatalny stan murawy na ArcelorMittal Park w Sosnowcu. Okazuje się, że trawa przeszła kilka dni wcześniej infekcję bakteryjno-grzybiczą.

UEFA interweniuje ws. Rakowa Częstochowa

UEFA nie przeszła obojętnie wokół tej sprawy i wyciągnęła pomocną dłoń do mistrzów Polski. Jak poinformował portal "weszło.com", do Sosnowca pojedzie specjalna ekipa zajmująca się murawami i spróbuje doprowadzić ją do porządku.

- Mogę potwierdzić, że otrzymaliśmy od UEFA informację, że ludzie z firmy STRI pojawią się w Sosnowcu we wtorek. Mamy nadzieję, że pozytywnie ocenią pracę, które od meczu ze Sturmem zrobiły na boisku władze Zagłębiowskiego Parku Sportowego. Ludzie od UEFA mają też doradzić, co zrobić, aby murawa była w lepszej kondycji w kolejnych tygodniach - powiedział rzecznik prasowy Rakowa Michał Szprendałowicz.

Przypomnijmy, że Raków musi grać swoje domowe mecze w LE w Sosnowcu, ponieważ obiekt spod Jasnej Góry nie spełnia wymagań UEFA pod względem liczby miejsc.

Po dwóch kolejkach Ligi Europy Raków Częstochowa jest na ostatnim miejscu w grupie z zerowym dorobkiem punktowym. "Medaliki" pierwszych punktów poszukają w starciu ze Sportingiem CP. Początek meczu w czwartek, 26 października o godzinie 18:45.

Nie przegap