Obserwuj w Google News

Jose Mourinho show! Portugalczyk wyrzucił medal Ligi Europy w trybuny

2 min. czytania
01.06.2023 10:09
Zareaguj Reakcja

Jose Mourinho nie był zbytnio zadowolony ze zdobycia srebrnego medalu Ligi Europy. Po zakończonej ceremonii Portugalczyk ostentacyjnie wyrzucił medal w trybuny.

Jose Mourinho
fot. Twitter screen/Obinna Michael

Finał Ligi Europy trzymał wszystkich w napięciu do samego końca. Na stadionie w Budapeszcie po regulaminowym czasie gry utrzymywał się wynik 1:1, przez co piłkarze grali dogrywkę. W dodatkowych 30 minutach ani AS Roma, ani Sevilla nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Wszystko rozstrzygnęło się zatem w rzutach karnych.

Redakcja poleca

Show Jose Mourinho

Serię jedenastek lepiej wykonywali piłkarze z Andaluzji, którzy w karnych wygrali 4:1. Tym samym Sevilla po raz siódmy w swojej historii sięgnęła po trofeum Ligi Europy. Hiszpański klub jeszcze nigdy nie przegrał meczu, w którym stawką był właśnie ten puchar.

Z kolei dla szkoleniowca Romy, Jose Mourinho był to pierwszy przegrany finał w karierze. Do tej pory Portugalczyk był bezbłędny i triumfował m.in. w Lidze Mistrzów, czy Lidze Konferencji.

Portugalczyk oddał medal Ligi Europy

W czasie środowego meczu 60-latek wielokrotnie wybuchał na ławce trenerskiej. Wszystko z powodu decyzji sędziego Anthony'ego Taylora, na którego spadła fala krytyki. Mourinho nie mógł zrozumieć kilku decyzji arbitra, w tym tej o niepodyktowaniu rzutu karnego po zagraniu ręką przez Fernando.

Po zakończonej ceremonii rozdania medali Portugalczyk w dosadnych gestach dał wyraz swojego niezadowolenia. Najpierw przeszedł się z medalem po murawie, a chwilę później ostentacyjnie rzucił nim w trybuny. Wszystko wychwyciły kamery, a srebrny medal trafił do młodego fana Romy.

RadioZET.pl