Obserwuj w Google News

Druga porażka Rakowa w Lidze Europy. Sturm Graz ograł mistrzów Polski

1 min. czytania
05.10.2023 20:44
Zareaguj Reakcja

Raków Częstochowa nie wykorzystał atutu własnego boiska i przegrała w Sosnowcu ze Sturmem Graz 0:1. Mistrzowie Polski zaliczyli tym samym drugą porażkę z rzędu w rozgrywkach Ligi Europy.

Sonny Kittel
fot. Piotr Matusewicz/East News

Nie był to dobry mecz w wykonaniu Rakowa Częstochowa. Mistrzowie Polski od początku spotkania nie mogli zawiązać choćby jednej składnej akcji. Sturm Graz kontrolował przebieg spotkania daleko od swojego pola karnego i skutecznie neutralizował ataki "Medalików". Dodatkowo wicemistrzowie Austrii całkiem szybko wyszli na prowadzenie za sprawą strzału Williama Bovinga.

Druga porażka Rakowa w Lidze Europy

Wydawać by się mogło, że gospodarze po stracie gola będą chcieli szybko odpowiedzieć rywalowi, lecz nic z tych rzeczy. Dalej widzieliśmy apatyczny futbol w wykonaniu Rakowa. Sytuacja poprawiła się nieco po zmianie stron, jednak w ostatecznym rozrachunku mistrz Polski nie stworzył sobie przez cały mecz choćby jednej dogodnej akcji do zdobycia gola.

Na ten moment Raków Częstochowa zajmuje ostatnie miejsce w swojej grupie Ligi Europy. Sytuacja klubu spod Jasnej Góry robi się coraz bardziej nieciekawa.

Sturm lepszy od Rakowa w LE

Szansa na przełamanie złej passy nadarzy się już za dwa tygodnie, kiedy to do Sosnowca przyjedzie Sporting CP, który uległ dzisiaj na własnym stadionie Atalancie Bergamo 0:2.

Nie przegap