Trener Realu Madryt na wylocie? Sensacyjne doniesienia z Hiszpanii

07.02.2023 14:15

Po przerwie na mistrzostwa świata 2022 w Katarze Real Madryt spisuje się w La Lidze bardzo słabo i traci na ten moment aż osiem punktów do prowadzącej w tabeli Barcelony. Według hiszpańskich mediów szefowie "Królewskich" zastanawiają się nad zmianą trenera.

Carlo Ancelotti
fot. PAP/EPA/CATI CLADERA

Ubiegły sezon był dla piłkarzy Realu Madryt niezwykle udany. Mistrzowski tytuł zapewnili sobie już bowiem 30 kwietnia, meczem z Espanyolem. Kilka tygodni później "Królewscy" sięgnęli jednak po jeszcze ważniejsze trofeum, wygrawszy finał Ligi Mistrzów w Paryżu.

W obecnych rozgrywkach "Los Blancos" również trzymali się mocno, ale tylko do grudnia. Po mundialu w Katarze wszystko posypało się jednak jak domek z kart. W samym styczniu mistrzowie Hiszpanii stracili punkty w łącznie czterech meczach, a po ostatniej wpadce z Realem Mallorca (0:1) strata madrytczyków do Barcelony wynosi aż osiem "oczek". Obronienie mistrzostwa staje się coraz mniej realne.

Carlo Ancelotti na wylocie z Realu Madryt?

Jak twierdzi dziennikarz Sergio Santos z Relevo, Klubowe Mistrzostwa Świata mogą okazać się decydujące dla przyszłości trenera "Królewskich" - Carlo Ancelottiego. Jeśli "Los Blancos" powinie się noga, np. już w najbliższą środę z egipskim Al Ahly, klub może zacząć rozglądać się za nowym szkoleniowcem.

"Po bolesnej porażce z Barceloną w Arabii Saudyjskiej coś pękło w zaufaniu szefów klubu do swojego szkoleniowca. Poczucie złego przygotowania fizycznego utrzymywało się wraz ze spadkiem gry w czasie. Ta piłka meczowa [mecz z Al Ahly - przyp. red.] jest spowodowana wynikami" - czytamy w Relevo.

Ostatnio w mediach pojawiła się informacja, że miejsce Ancelottiego w Realu może zająć Mauricio Pochettino, który od dłuższego czasu pozostaje bezrobotny po tym, jak został zwolniony z Paris Saint-Germain. Argentyńczyk nie spieszy się z powrotem do pracy i spokojnie wyczekuje oferty z topowego klubu. Przypomnijmy, że klub z Madrytu interesował się Pochettino już latem 2018 roku, ale wówczas Tottenham ostatecznie nie pozwolił odejść swojemu szkoleniowcowi.

loader

RadioZET.pl/Relevo