Hiszpanie zachwyceni Robertem Lewandowskim. "Zastąpił Leo Messiego"

06.02.2023 11:24

Hiszpanie rozpływają się nad pierwszym pół roku Roberta Lewandowskiego w Barcelonie. Dziennikarz "Sportu" Albert Masnou chwali Polaka za to, jak szybko odnalazł się w nowej drużynie. - Zastąpił Leo Messiego. Od pierwszej minuty stał się gwiazdą, której potrzebował zespół - ocenił Hiszpan.

Hiszpanie nie mogą się nachwalić Lewandowskiego
fot. PAU BARRENA/AFP/East News

Robert Lewandowski z miejsca stał się fundamentalnym graczem Barcelony Xaviego. Polak z przytupem wszedł do La Ligi, o czym świadczą wyśmienite statystyki strzeleckie - w 16 meczach strzelił 14 goli i zaliczył 4 asysty i aktualnie jest liderem klasyfikacji strzelców.

Lewandowski niczym Messi

W Hiszpanii wszyscy doceniają to, jak szybko Lewandowski wpasował się do nowego zespołu. Przypomnijmy, że FC Barcelona była momentami bezradna w ofensywie. Problem goli błyskawicznie rozwiązał polski napastnik. - Choć Barca spektakularnie prezentuje się w obronie, Lewandowski nie ma wielu okazji w ataku, bo nie wszyscy skrzydłowi dostarczają mu piłki - czytamy w felietonie Alberta Masnou na łamach "Sportu".

Zobacz także: Wielki cios dla Realu Madryt. Kolejna gwiazda kontuzjowana

- Robert Lewandowski zastąpił Leo Messiego. Nie odnosi się to do pozycji na boisku, a do tego, że od pierwszej minuty stał się gwiazdą, której potrzebował zespół - dodaje dziennikarz.

Błyskawiczna aklimatyzacja w Barcelonie

Masnou zwraca uwagę na to, jak Polak dobrze zaadaptował się w nowym miejscu. Zmiana Monachium na Barcelonę nie przysporzyła mu problemów. Jego małżonka Anna Lewandowska szybko zaprzyjaźniła się z partnerkami m.in. Frenkiego De Jonga czy Sergiego Roberto. To jeszcze bardziej scaliło cały zespół.

FC Barcelona znajduje się w komfortowej sytuacji. W lidze pewnie rozsiadła się na fotelu lidera, z przewagą ośmiu punktów nad drugim Realem Madryt.

loader

RadioZET.pl/Sport